Samsung Galaxy J5 Prime Nasıl Resetlenir?

Samsung Galaxy J5 Prime modeli bataryası sökülemeyen Samsung modellerinden bir tanesidir. Bu tür yekpare cihazların en önemli dezavantajlarından bir tanesi telefon donup kaldığında cihazı yeniden başlatmak için bataryayı sökememektir.

Ancak Samsung bu durumu düşünüp yeniden başlatma dediğimiz resetleme işlemi için tuş kombinasyonu yapmıştır.

Akıllı cihazlarda sıkça meydana gelen sorunları klasik kapat aç yöntemiyle çözebilmekteyiz. Akıllı telefonlar uzun süre çalıştıklarında bazen kendilerini kilitleyebiliyor ve tepki vermeyi bırakabiliyorlar. Bazen de telefon çalışmasına rağmen ekran siyah olarak kalır ve bir şey göremeyiz.

İşte bu tür durumlarda telefonu resetleyerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Resetleme işlemi telefonunuzdan herhangi bir veri veya bilgi silmeyecektir. Resetleme işlemi format görevi görmez.

Samsung Galaxy J5 Prime telefonunu resetlemek için “Ses kısma ve güç” tuşlarına beraber basıp telefon kendini yeniden başlatana kadar basılı tutmanız gerekiyor.

Telefon kendini yeniden başlattığında ekranda telefonun marka ve modelini göreceksiniz. Bu ekranı gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

Telefon yeniden başlamasına rağmen yaşadığınız sorun devam ediyorsa donanımsal bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Ekrana dokunamıyorsanız veya ekran hala siyah gözüküyorsa ekran bozulmuş olabilir. Bu durumda bir teknik servise danışmanızı öneririz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir