Samsung Galaxy J5 Prime Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Diğer tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi Samsung Galaxy J5 Prime modelinde de ekran görüntüsü alma fonksiyonu mevcuttur. Ekran görüntüsü kaydetme fonksiyonu ile o an ekranda bulunan görüntüyü resim olarak hafızaya kaydedebiliyorsunuz.

Not almaktan daha pratik olduğu için sıkça kullanılan bu özellik ile kaydedilen görüntüleri başkasıyla veya sosyla ağlarda paylaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy J5 Prime modelinde bu özelliği kullanabilmek için telefonun fiziki tuşlarından faydalanacağız.

Görüntüsünü alacağınız ekrandayken home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp bırakırsanız kaydetme işlemi yapılır. Görüntü kaydedilirken telefon hem ses çıkarır hem de ekranda görüntü kayıt animasyonu oynar. Ses kısma ve + güç tuşları da aynı işleve sahiptir. Tutuş şeklinize göre hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayabilirsiniz.

Ayrıca bildirim panelinde kaydedilen görüntünün bir önizlemesi gösterilir ve isterseniz bu önizlemeye dokunup görüntüyü düzenleyebilirsiniz.

Ekran videosu çekebilmek içinse Google Play Store uygulamasını açıp “Screen Recorder” araması yapıp çıkan uygualamalardan bir tanesini indirmeniz gerekiyor. Uygulama yardımıyla ekran videosu çekip kaydedebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir