Samsung Galaxy J3 Pro akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayabilir, sonrasında düzenleme ve paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bu özellik Galaxy J3 Pro da dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz. Ancak ekran videosu kaydı için aynı durum geçerli değil.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifade edilir ve ekran görüntüsü kaydetme,ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Samsung Galaxy J3 Pro da ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunların iki klasik Samsung tuş kombinasyonu yokken, diğeri telefonun sensörlerinden yararlanıp, hareket özelliği kullanmak şeklindedir.

Kullanabileceğiniz iki yol için Galaxy J3 Pro’nun orta home tuşu ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

Galaxy J3 Pro’nun ekran videosu kaydedebilmek için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir