Samsung Galaxy J3 akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydeder,galeriye eklenmesini sağlayıp,sonrasında düzenleme ve paylaşım gibi amaçlarla kullanılabilir. Bu özellik Galaxy J3’de dahili olarak sunulduğundan herhangibir uygulama edinmenize de gerek yoktur.Ancak ekran videosu kaydı için aynı durum geçerli değildir.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifadelendirilir ve ekran görüntüsü kaydetme,ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Samsung Galaxy J3’de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunmaktadır.Bunların iki klasik Samsung tuş kombinasyonuyoken,diğeri telefonun sensörlerinden yararlanıp, hareket özelliği kullanmak şeklindedir.

Kullanabiliceğiniz iki yol için Galaxy J3’de ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak,kısa bir süre beklemelisiniz.

samsung-galaxy-j3-ekran-goruntusu-alma

İkici yöntem için telefonun ‘Akıllı yakalama’ özelliğini açık olması gerekmektedir.İlgili özelliği kontrol edebilmek için menü üzerinden ayarlar>gelişmiş özellikler>akıllı yakalama yörüngesini izlemelisiniz.eğer özellik açıksa,elinizi ekran üzerine dik bir şekilde yatırıp,sağ yada sola hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Galaxy J3’de ekran videosu kaydedeblmek için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapılmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

One thought on “Samsung Galaxy J3’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir