Samsung Galaxy J3 (2016) akıllı telefonunuzun ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesiyle daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Güncel mobil cihazlarda olduğu gibi Samsung Galaxy J3 (2016)’ya  bu özellik dahili olarak sunulduğundan, Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yok.

Ekran Görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinmektedir. Ekran görüntüsü çekme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok ifade ile de adlandırılmaktadır. Girişte bahsettiğimiz gibi bu özellik tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahil olarak sunulmakta ve sabit bir tuş kombinasyonuyla uygulamanın kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Samsung Galaxy J3 (2016) ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemelisiniz.samsung-galaxy-j3-2016-1Güncel Android sürümüne sahip Samsung marka Android telefonlarda ekran videosu kaydı yapabilmek de mümkün olmakta. Ancak bu özellik henüz dahili olarak sunulmaya başlanmadığı için uygulama kullanmak gerekmekte. Bunun için de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir