Samsung Galaxy J2 Download Mode

Samsung Galaxy J2 (SM-J200F) akıllı telefonunuza yazılım yüklemek istediğinizde, telefonu önce Download Mode’a almalısınız. Download mod, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonları ve tabletleri yazılım yüklemesine hazırlar. Telefonunuz bu modda değilken yazılım yüklemesi yapamazsınız.

Güncel tüm Samsung Galaxy serisi cihazlar aynı şekilde Download moda alınır. Galaxy J2 için de değişmeyen yöntem, basit bir tuş kombinasyonudur.

Öncelikle telefonu kapatın ve görseldeki gibi ses kısma, ana ekran ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Karşınıza içerisinde ünlem işareti bulunan bir uyarı levhası çıkacaktır ki burası ilgili moda geçiş için bir teyit ekranıdır.

samsung-galaxy-j2-download-mode

Bu ekranda ses açma tuşuna basmak sizi Download moda ulaştırır. Ses kısma tuşu ise işlemi iptal ederek, telefonun yeniden başlamasını sağlar.

Download moda alınmış bir telefonu bu moddan çıkarmak için telefonun bataryasını çıkarabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

27 thoughts on “Samsung Galaxy J2 Download Mode

 1. Merhaba kolay gelsin benim de aynı tür bir sorunum var olay şu ki inei atacaktım fakat telefon emergency recovery moduna geçti ve download moda alamıyorum. Yukarıda telefoncuların mzel cihaz ile yaptığını söylediniz fakat şuan imkanım olmadığı için telefoncuya götüremiyorum. Götürdüğüm zaman da 200-250 lira civarı istiyorlar. Telefonu kendim download moda alabilir miyim özel cihaz ile veya başka bir yöntemi varsa yazarsanız sevinirim.

  1. Imei onarım işlemini o cihaz olmadan yapamazsınız zaten. O yüzden her halukarda gideceksiniz. Öyle 200 liralar gibi bir ücret de söz konusu değildir. J2 için en fazla 100 lira tutacaktır.

   1. sorun devam ediyor download moda girmiyor ses açma tuşuna basıyorum ama olmuyor başka bi yolu yokmu

    1. Download moda geçiş için diğer bir yol da özel cihaz kullanmaktır ki o da sadece teknik servislerde bulunur. Telefonu güvenli moddan çıkarmak için telefonu kapatıp, bataryayı çıkarmak ve 5 dakika kadar beklemek yeterlidir. Tabi işletim sisteminde bir problem olması durumunda telefon söz konusu modda takılı da kalabilir.

 2. Selamınaleyküm onu yaptıktan sonra ne yapmamız lazım bekleyecek miyiz yoksa açıp kapatacak mıyız ve j2 internete girmiyor sebebi nedir acaba ?

 3. J2 telime imei attıktan sonra yazilim guncellemesi yükleme bittikten sonra yüzde 28 de hata veriyor sorun nedir yardımcı olurmusunuz

    1. Imei yüklemesi yapıldığına göre cihaz yurt dışı. Yurt dışı ürünlerin yazılım güncellemesi zaten sorunludur. Ama telefonu fabrika ayarlarına döndürüp, sonrasında güncellemeyi tekrarlamayı deneyebilirsiniz.

    2. Orjinal kaçakti telim imei attıktan sonra ayarlarda yazilim guncellemesi yüklüyor tel yeniden başladıktan sonra yüzde 28 de hata verip tamamlanmiyor

     1. Tamam, bunu zaten ilk paylaşımınızda anlattınız. Son yorumumuzdaki tavsiye aynen geçerlidir.

   1. Bu makalede yüklenebilecek bir şeyden bahsedilmiyor. Ekstra modlardan birisi hakkında bilgi verilmiş.

 4. Telefonda bu işlemi gerçekleştirdim. Sonra iptal ettim. Telefona birşey olurmu? Aynı zamanda bu işlemi iptal ettiğim için telefon daha güncelleme almayacakmı?

  1. Ahmet merhaba. Korkulacak bir şey yok, düşündüklerinin hiçbiri olmayacak. Download Mode ayrıntıları makalede var zaten, sadece tek bir amacı var ve herhangi bir zararı da yok.

 5. General mobile discovery da da aynı işlemi uygulayıp güncelleyebiliyor muyuz
  Hâlâ yeni sürüm gelmedi Teşekkürler

  1. Hayır, yapamazsınız ki Discovery için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlanmadı.

   1. Tayfun abicim ben telefona hem manuel halde wifi yoluyla guncellemek istedim %29 hata diyor cihaz tekrar yuklemeye çalışıyor

  1. Z3X Box yardımıyla. Ancak bu konuda web sitemizde paylaşılmış bir makale henüz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir