Samsung Galaxy J2’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy J2 (SM-J200F) akıllı telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydedebilir, galeriye ekleyebilirsiniz. Bunun için telefonun sunduğu dahili özellik sayesinde Play Store üzerinden uygulama aramanıza ve edinmenize de gerek kalmaz. Tabi direk kesme, düzenleme gibi işlemler için Play Store üzerindeki uygulamalar denenebilir.

Şu an Samsung Galaxy serisi güncel akıllı telefonların tamamında standart bir yöntemle ekran görüntüsü alınabiliyor. Basit bir tuş kombinasyonu işlemi gerçekleştirebilmek yeterli oluyor. Ancak bu tuş kombinasyonu diğer bir çok Android telefondan farklı yapılıyor.

Samsung Galaxy J2 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için görseldeki gibi ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemek yeterli.

Yöntemi doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme göreceksiniz. Ayrıca telefonun sesi açıksa bir deklanşör sesi de duyacaksınız.

samsung-galaxy-j2-ekran-goruntusu-alma

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy J2 akıllı telefonunuzda ekran videosu kaydı da yapabilirsiniz. Bunun için Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde arama yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung Galaxy J2’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

  1. Samsung J2 telefonumda ekran kaydırma çalışmıyor. Kullanacağım özelliğin üzerine geldiğimde tek basma ile ulaşamıyorum aynı yere birden fazla basarak çalıştırabiliyorum. Ayrıca ekrana her basmamda ses çıkıyor. Yardımlarınız için şimdiden tgeşekkürler.

    1. Ahmet merhaba. Talkback özelliğini aktif etmişsin, onu kapatman gerekiyor. Ayarlar> Erişilebilirlik yörüngesini izleyip, söz konusu özelliği devre dışı bırakmalısın. Tabi bunu yaparken tüm bölümlere çift dokunman gerekecek. Orta tuşa seri şekilde 3 kez basmayı da deneyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir