Samsung Galaxy J1 telefonunuza Odin gibi yardımcı programlar aracılığıyla yazılım yüklemek istediğinizde, öncelikle telefonu ‘Download Mode’a almanız gerekir.

Download Mode’, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonların tamamında bulunur ve telefonları yazılım yüklenmesine hazırlar. Bu yazılım yüklemeler genellikle Odin programıyla yapıldığı için ‘Odin mode’ olarak da adlandırılır.

Galaxy J1 telefonunuzu Download moda alabilmek için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız. Telefonun açık ya da kapalı olması önemli değil. Ana ekran tuşu, ses kısma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin.

Ekranda içinde ünlem işareti bulunan sarı uyarı levhasını gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

samsung-galaxy-j1-download-mode

Uyarı levhasının bulunduğu ekran Download moda geçiş için teyit amacı taşır. Bu aşamada ses açma tuşuna basmak telefonu Download moda geçirecekken, ses kısma tuşuna basmak telefonu yeniden başlatacaktır.

Download moda alınmış Galaxy J1 akıllı telefonunuzu bu moddan çıkarmak için güç tuşuna basılı tutmak ya da bataryasını çıkarmak yeterli olacaktır.

22 thoughts on “Samsung Galaxy J1 Download Moda Nasıl Alınır?”
 1. Abi j1 2016 da download mode icin ses acma home power tusu yapiyorum warning ekranj geliyor ses acmaya bastigimda ilk basta geliyor sonra kapaniyor nasil halledebilirim? Imei atacagim onun icin root atacagim root icin odin mode lazim ama acilmiyor cikmazda kaldim telefoncular 60 lira istiyor

  1. Nasıl imei atmayı düşünüyorsun peki? Box olmadan imei yazma işlemi yapamazsın. Ayrıca telefon download modda kalmıyorsa güç tuşunda sorun olma ihtimali de yüksektir.

  1. Hakan merhaba. O model için mümkün olmayacaktır. Ancak modifiye yazılım şeklinde yüklersin ki onu da biz tavsiye etmiyoruz. Telefonunda herhangi bir sorun yoksa, sürümü dert edecek bir şey de yok demektir. Konuyu salmanı öneririz. :)

 2. Abi benim bu dediğin ünlem yerine giriyo ses kaldırma tuşuna basıyorum sonra o ekran da takılı kaliyo oradan cikmiyo

  1. Bataryayı çıkarıp işlemi tekrarlamayı denedin mi ve hangi sebeple telefonu Download Moda almak istiyorsun?

    1. Nasıl güncelleyeceksin peki? J1’in yeni bir sürümü yayınlanmadı bildiğimiz kadarıyla.

     1. Abi bak benim sıkıntım eskiden indirdiğim oyunlari şimdi indiremiyorum diyoki cihaziniz bu surumle uyumlu değil

      1. Tamam, doğrudur, indiremezsin. Bunun için telefonu değişmen ya da Bluetooth ile başka bir cihazdan kurulum dosyası alman gerekir.

        1. Sürüm eskiyor ve uygulama geliştiricileri eski sürümlere destek vermeyi kesiyor. Her cihaz için aynı durum var.

          1. Sürümün zaten esklisi gibi, uygulama yükleyecek bir şekle getiremezsin. Ancak modifiye yazılım yükleyebilirsin ki onu da biz tavsiye etmiyor ve sitemizde paylaşmıyoruz. Bu yüzden telefonu olduğu gibi kullanmaya devam et.

 3. samsung galaxy j1 bende bu telefon var ben dowland moda alamıyorum elinden geliyorsa bana yardım edermisin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir