Samsung Galaxy J1’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy J1 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı cihazda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, bu görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak, aşağıda anlatacağımız yöntemleri doğru uygulayıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, telefonun o an ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha üzerinde düzenleme yapılmasına ya da paylaşılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik, Galaxy J1’de dahili olarak yer alır.

Galaxy J1‘de ekran görüntüsü alabilmek için tıpkı diğer Android işletim sistemli Samsung modellerinde olduğu gibi ana ekran ve kilit tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

samsung-galaxy-j1-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi doğru bir şekilde uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranında işleme dair bilgilendirme de alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir