Samsung Galaxy J1 ace Modeline Nasıl Format Atılır?

Samsung Galaxy J1 ace akıllı telefonunuzdaki yazılımsal problemlerden kurtulmak istiyorsanız, desen kilidini unutmak-bloke etmek gibi güvenlik aşamalarından birinde problem yaşıyorsanız veya tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız, telefonu formatlama yoluna gidebilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonunuzdaki tüm veri, ayar ve hesapları sıfırlayarak, fabrika ayarlarına döndürür. Bu yüzden işlem öncesi mümkünse veri yedeği alın! Aynı zamanda işlem sırasında telefonun düşük şarj nedeniyle kapanıp, zarar görmesini engellemek adına da şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin! Ayrıca işlem esnasında telefonu kapatmaya zorlamayın ve bataryasını çıkarmayın!

Galaxy J1 ace modelini formatlayabilmek için 2 farklı yol bulunur. Anlatacağımız yöntemler Galaxy J1 ace’nin J110, J110M, J110F, J110G ve J110L gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

Bunlardan ilki için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izlemelisiniz.

Kullanabileceğiniz ikinci yol olan donanımdan format uygulaması, telefonun kurtarma moduna(recovery mode) ulaşıp, sıfırlamayı buradan yapmanıza imkan tanır. Donanımdan format için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şu şekilde;

  • galaxy-j1-ace-hard-format-atmaTelefonu kapatın!
  • Ses açma, ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.
  • Ekranda marka model bilgisini gördüğünüzde sadece güç tuşunu bırakarak, diğerlerine basmaya devam edin.
  • Android robotu gördüğünüzde ya da normalden farklı bir ekranla karşılaştığınızda tüm tuşları bırakabilirsiniz.
  • Telefon bir süre sonra kurtarma moduna ulaşacaktır. Burada dokunmatik çalışmaz! İlgili seçenekler arasında aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç tuşunu kullanmalısınız.
  • Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Bir sonraki ekran teyit amaçlı olacak; ses kısma tuşuyla ‘yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • İşlem tamam, formatlama bitti! Ancak bazı uygulama hatalarının önüne geçebilmek adına ses kısma tuşuyla ‘wipe cacfhe partition‘ seçeneği üzerine gelip, güç tuşuyla onaylamakta fayda var.
  • Son olarak telefonun yeniden başlatılabilmesi için zaten ilk sırada seçili olan ‘reboot system now‘ seçeneğini güç tuşuyla onaylamak yeterli olacaktır.

Şimdi telefonunuzun kurulumunu yapıp, yeniden sağlıklı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir