Samsung Galaxy J1 ace akıllı telefonunuzda da güncel tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi ekranda bulunan görüntüyü aynen kaydedebilir, düzenleme ya da paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz ekran videosu kaydı yapabilmeniz bile mümkün.

Ekranda bulunan görüntünün anlık olarak kaydedilmesine yarayan ve ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik Galaxy J1 ace modelinde kullanıcıya dahili olarak sunulmuştur.

Anlatacağımız yöntem Galaxy J1 ace’nin J110, J110M, J110F, J110G ve J110L gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

Galaxy J1 ace modelinde ekran görüntüsü alabilmek için standart tek bir yol var. O da klasik Samsung tuş kombinasyonu. Diğer tüm Samsung marka mobil cihazlarda olduğu gibi basit bir tuş kombinasyonu yapmak, ekranda bulunan görüntünün aynen kaydedilmesini sağlayacaktır.

Yapmanız gereken, ilgili ekrandayken telefonun ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemek.

Ekranda fotoğraf çekimi benzeri bir hareketlenme gördüğünüzde ve bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlem başarıyla gerçekleşmiş demektir. Zaten yukarıdaki akıllı bildirim çubuğunda da konuyla ilgili bilgilendirme tarafınıza yapılır. Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz.

galaxy-j1-ace-ekran-goruntusu-alma

Eğer ekran videosu kaydetmek isterseniz de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder’ şeklinde aratma yapmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilir, size en uygun olanını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir