Samsung E500 Galaxy E5 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı cihazda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, bu görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak, aşağıda anlatacağımız yöntemleri doğru uygulayıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, telefonun o an ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha üzerinde düzenleme yapılmasına ya da paylaşılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik, Galaxy E5’de dahili olarak yer alır.

Galaxy E5‘de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki tıpkı diğer Android işletim sistemli Samsung modellerinde olduğu gibi ana ekran ve kilit tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemek şeklinde.

Kullanılabilecek diğer bir yol ise telefonun hareket özelliğinden faydalanmak. Bunun için telefonun hareket özelliği Ayarlar> Hareketler ve İşaretler yörüngesini izleyip, ‘Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın‘ seçeneğinin aktif olduğundan emin olmalısınız.

samsung-galaxy-e5-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi doğru bir şekilde uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranında işleme dair bilgilendirme de alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

One thought on “Samsung Galaxy E5 Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”
  1. Çok faydalı oldu.Adeta telefonda eksik olduğunu hissettiğim bir şeyi keşfettim.
    Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir