Samsung, resmi hesaplarından Galaxy Alpha için Android 5 Lollipop güncellemesini dağıtmaya başladığını duyurdu.

Android cihazlar için yeni sürüm Lollipop güncellemesi dağıtılmaya devam ediyor. Özellikle büyüt üreticiler bu konuda büyük bir mesai harcıyor. Samsung da Android pazarının en büyüğü olarak kullanıcı taleplerine yetişmeye çalışıyor. Yakın zamanda bir çok modeline Lollipop güncellemesini gönderen Samsung, Galaxy Alpha’yı da Android 5’le buluşturuyor.

Yazılım güncellemesini Samsung’un yardımcı masaüstü programı olan Kies üzerinden ya da OTA işlemiyle 2 farklı şekilde yapabilmek mümkün. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Örneğin güncelleme dağıtıldığı gibi her telefona aynı anda gelmez. Bu yüzden güncellemeye ulaşamamak paniğe yol açmamalı, güncelleme bir süre sonra sizin cihazınıza da ulaşacaktır. Güncelleme işlemi telefondaki verileri silmez, bu konuda da endişe etmeye gerek yok. İşlem öncesi akıllı telefonun şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlamak da telefonun işlem sırasında düşük şarj dolayısıyla kapanıp zarar görmesini engelleyecektir.

Kies üzerinden güncelleme yapmak istediğinizde telefonu bilgisayara bağlayıp programı açmak yeterli olacak. Android 5 cihazınıza ulaştıysa, program açıldığı gibi güncelleme bilgisini göstererek onay ister. Sonrasında işlemin bitmesini beklemeniz yeterli.

samsung-galaxy-alpha-android-5-lollipop-guncellemesi

Güncelleme için OTA yani sunucuya bağlanarak güncelleme yöntemini kullanacaksanız Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım Güncellemeleri> Şimdi Güncelle yörüngesini izlemelisiniz. Güncelleme bulunduğunda telefon bilgisini vererek önce indirme, daha sonra ise kurulum için onay ister. Onayı verin ve işlem bitene kadar telefonu kapatmaya çalışmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir