Samsung Galaxy Ace S5839i model cihazınızın model, desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz tuş kombinasyonu ile format atmanız gerekecektir.

Menüye ulaşabildiğiniz durumlarda Ayarlar sekmesinde Yedekle ve Sıfırla seçeneği mevcuttur. Teelfonunuzu fabrika ayarlarına çevirmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Ya da *2767*3855# kodunu da kullanarak telefonu sıfırlayabilirsiniz. Bu kod her cihazda çalışmasa da kısa yoldan format atmak içind eneyebilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini alamnızı öneririz. Tuş kombinasyonu ile format atacaksanız yedek alma imkanınız olmayacaktır.

Tuş kombinasyonu iel format atmak için.

Samsung-Galaxy-Ace-S5839i-Format

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu gördüğünüzde güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Recovery Mode seçeneklerini gördüğünüzde önce home tuşunu sonra ses açma tuşunu bırakın.

Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip home tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden de yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip tekrar home tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneğindeyken home tuşuna basıp telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Telefon formalnmış şekilde açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir