Bu makalede Samsung Galaxy Ace S5830i ve S5830 telefonumuzu modem olarak kullanıp bilgisayardan internete girmeyi öğreneceğiz. Eğer internet hizmet sağlayıcılarına bağlı kalmak istemiyorsak, sürekli seyahat halindeysek veya internete çok sık ihtiyaç duymuyorsak bu yönteme başvurmak en mantıklı yoldur. 3G internet hızına sahip telefonumuzu bilgisayara ek herhangi bir program kurmadan modem olarak tanıtıp sörf keyfini yaşayabiliriz.

Telefonumuz üzerinden internete bağlanabilmemiz için öncelikle telefondan internete girebiliyor ve bir internet paketine sahip olmamız gerekmektedir. İnternet paketi satın alarak daha ekonomik bir şekilde internette gezinebilirsiniz ancak hattınızda normal TL’niz varsa veya bir fatuıralı hattınız varsa da internete girebilirsiniz. Ama bu şekilde bir bağlantı size çok pahalıya mal olacaktır. O yüzden size tavsiyemiz uygun bir internet paketi araştırıp paket satın almanızdır.

İnternet paketimizi aldığımıza göre artık telefonun modem ayarlarını yapmaya başlayabiliriz. Diz üstü (laptop) bilgisayarımızın olduğunu varsayıyoruz.  Masa üstü bilgisayar için bağlantıyı sonra anlatacağız.

Telefonumuzda Menü>Ayarlar>Kablosuz ve Ağlar>Bağ. ve Taşınabilir Wi-Fi alanı yolunu izleyerek burda bulunan Mobil Ap seçeneğini işaretleyip etkinleştiriyoruz. Çıkan uyarıya Tamam diyoruz. Şimdi hemen alttaki Mobil AP Ayarlarına giriyoruz. Burada SSID Ağı kutucuğuna modemimize hangi ismi vermek istiyorsak onu yazıyoruz.  Güvenlik kutucuğunda ise WPA2 PSK seçeneğini seçiyoruz. Ve son olarak bir alttaki Şifre kutucuğuna kullanacağımız şifreyi yazıp Kaydet diyoruz. (Lütfen güçlü bir şifre seçiniz)

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonumuz modem olarak görünecektir. Dizüstü bilgisayarımızın kablosuz ağlar bölümü açtığımızda kablosuz ağlar listesinde telefonumuza verdiğimiz ismi de göreceğiz.   Kablosuz ağa çift tıklayıp bağlanmaya çalıştığımızda bizden şifre isteyecektir. Telefona girdiğimiz şifreyi giriyoruz ve bağlantıyı sağlıyoruz.  Şimdi bilgasayardan internete girmeye başlayabiliriz. Eğer bilgisayardan internete girmekte sıkıntı yaşıyorsanız lütfen yaptığınız ayarları tekrar bir gözden geçirin ve internet paketinizin olduğundan emin olun.

Eğer telefonunumuzu modem olarak kullanıp masaüstü bilgisayarımızdan internete girmek istiyorsak usb kablosuna ihtiyaç duyacağız. Telefonumuzu usb kablosu ile bilgisayara bağladıktan sonra  telefonumuzda Menü>Ayarlar>Kablosuz ve Ağlar>Bağ. ve Taşınabilir Wi-Fi alanı yolunu izleyerek açılan ekranda USB Bağlanıyor seçeneğini işaretleyip aktifleştiriyoruz. Şimdi masaüstü bilgisayarımızdan internete girmeye hazırız. Bu yöntemi dizüstü bilgisayarımız için de uygulayabiliriz.

NOT: Şarj problemi yaşamak istemiyorsanız size usb bağlantısını tavsiyesi ediyoruz.

NOT 2: Bu bağlantı yöntemlerini diğer android telefonlar için de uygulayabilirsiniz.

 

31 thoughts on “Samsung Galaxy Ace S5830i ve S5830 Telefonu Modem Olarak Kullanmak”
  1. internet paketinizin olup olmadığını kontrol edin. ayrıca hızınız düşürülmüşse internete giremeyebilirsiniz.

 1. 5830i laptoba baglantiyi kabloyla yaptim ancak internet erisimi kapali diyorwifi acikken girdigim sifreye yanlis diyor.baska telefona ve tablete baglayip kullanabiliyorum bu neden olabilir.

  1. bazı cihazlar öyle sorunlar çıkarabiliyor. daha önce ben de denk geldim. telefonunuzun sürümü kaç? yazılımı orjinal mı?

  1. Daha once oyle bir sorunla karsilsasmadik. Telefonunuzun mobil verisini acin. Bilgisayarda baska baglanti varsa iptal edin. Modem falan bagliysa baglantisini kesin.

 2. dediğiniz ayarlara girdim sadece 2g ağlarını kullan yazıyor işaretledim birde böye deneyecegim inşallh doğru yapmışımdır dedıgınızı cok teşekkur ederim.internet kullanmıyorm oyuzden 3g pek kullanmıyorm

 3. Bilgili bir paylaşım ancak ben usb ile bağladım ve tl gitti biraz paketim de var anlamadim yardimci olurmusun ne yapmaliyim telefon s4 mini

  1. internet paketiniz varken tl gitmemesi lazım. lütfen paketinizi kontrol edin, bitmiş olabilir, paket bilgilerini bazen geriden bildiriyorlar, ondan olabilir.

   1. merhaba bende de 5830i var ama bir sorunum var yardımcı olurmusunuz? telefonum açık oldugu halde bazen bana ulaşamıyorlar bakıyorum *123# yapıyorum mobil ağa erişilemiyor mmı kodu diyor yardımcı olurmusunuz ne yapmam lazm

    1. merhaba telefonunuzda şebeke sorunu var sanırım, şebeke zayıf çekiyor. öncelikle ayarlardan mobil ağlara girin orda sadece 2g ağlarını kullan dşye bir seçenek var onu işaretleyin. 3g devre dışı kalacaktır. bu şekilde bir deneyin. sorun düzelirse 3g şebekenizse sıkıntı var demektir. düzelmezse bir teknik servise danışmanız gerkeecek.

 4. telefonumda google play hizmetleri çalışmıyor ayrıca kablosuz üzerinden internete bağlanamıyorum(bunlar telefonumu resetledikten sonra ortaya çıktı)

 5. s.a arkadasım soylediğin yolu izledim fakat usb depolama konumundayken bağlanamıyor hatası veriyor yardımcı olursan sevinirim

 6. slm arkadasım bahsetmıs olgugunuz wifi ayarı benım telde yokkı 5830i
  tasına bilir wifi ayarı mobil ap falan yokkı sadece wifi agı ekle var
  ben s5830i den dizustune wifi ile baglanıp dosya aktarımı yapmak ıstıyorum yardımcı olusan cok sevinirim şimdiden cok tşk ederım

  1. burda anlatığımız konu internet paylaşımı için. dosya aktarımı için kablonuzu bilgisayara bağlayın. ekranda çekmeceyi çekin orda usb seçeneğini seçin, medya aktarımı çıkması lazım.

  1. lütfen işlemleri en baştan yaparak tekrar deneyin, atladığınız bir işlem olmalı, yoksa bu işlem standarttı. olması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir