Samsung Galaxy Ace S5830 ve S5830i Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy Ace S5830 ve S5830i telefonunuzun ekranındaki görüntüyü resim olarak kaydedip, paylaşabilirsiniz. Ekranda ne olursa olsun,  film sahnesi, mesaj metni, harita, oyun ekranı, uygulama ekranı veya herhangi bir şey..İstediğiniz zaman ekrandaki görüntünün bir kopyasını resim olarak telefona kaydedebilir ve bu resmi isterseniz arkadaşlarınıza gönderebilir veya sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy Ace telefonunuzun ekran görüntüsünü almanız için telefonunuzda hafıza kartınızın takılı olması gerekmektedir. Aksi taktirde hafıza kartınızı takın diye bir uyarı alırsınız

Ekran görüntüsü almak için telefonun ana ekran(home) tuşuna basıp, 1-2 saniye bekledikten sonra güç(kilit) tuşuna basıp bırakılmalı. Bu tuşlara beraber basıp hemen bıraktığınızda ekranda “Görüntü yakalandı, resim olarak kaydedildi” şeklinde bir mesaj görürsünüz. Bu mesaj, ekran görüntüsünün başarı ile kaydedildiği anlamına gelir. Kaydettiğimiz resmi bulmak için menüden galeriye girip, ScreenCapture albümünü bulmalısınız. Ekran görüntüsü olarak kaydedilen tüm resimleri bu albümde bulabilirsiniz.

galaxy ace ekran görüntüsü almaEğer yukarıda anlattığımız şekilde ekran görüntüsü alamazsanız, telefonunuz güncellenmemiş demektir ki bu durumda ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basmanız gerekir.

NOT: Ekran görüntüsü alabilmek için telefonunuzda hafıza kartı olması gerekir.

Author: Halil Akgül

7 thoughts on “Samsung Galaxy Ace S5830 ve S5830i Ekran Görüntüsü Alma

 1. Telefon dış ülkeden geldi ve dili türkçe olmuyor. Sanırım bu yüzden ekran görüntüsü alinmiyor bunu nasıl cozebilirim?

  1. Şu makale yardımıyla yazılım yüklerseniz, Türkçe olur. Ama dilin ekran görüntüsü işlemiyle bir alakası yok. Hafıza kartının olmasına ve tuş sırasına dikkat edin.

 2. Zibilyon kere denedim olmuyo olmuyo arada nasil oluyosa kendi kenfine ekran goruntusu yakalandi diyo ben isteyerek yapamiyorum

  1. bu kadar çok denemeye gerek yok cihazın dahili belleği doludur sd cart a da kaydetmez sd cart a kaydetmen için Root gerekli

  1. + artı işareti çıkar bazı sürümlerde, bazı sürümlerde ise numaranın üstüne basılı tuttuğunuzda rehbere ekle çıkar.

 3. arkadaşlar ben bu telefonda nasıl telefon numarası kaydedildiğini öğrenmek istiyorum yardımcı olurmusunuz
  ÖRNEK:ben bir arkadaşımı arıyorum ve o numarayı kayıt etmek istiyorum nasıl yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir