Samsung Galaxy Ace Plus S7500 Format Atma / Sıfırlama

Samsung Galaxy Ace Plus S7500 telefonunuz ağır çalışma donma ve kasılma yapma gibi nedenlerle anormal çalışmaya başladıysa ya da ekran kilit desenini unuttuysanız veya yanlış girip bloke ettiyseniz, telefonunuzu formatlayarak sorunu çözebilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonu tamamen sıfırlayacağından mümkünse öncelikle bilgilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının en az %50 olmasını sağlayın.Telefonunuzu kapalı duruma getirin ve fotoğraftaki gibi ses açma ve kısma tuşlarının ikisi birlikte, home(ana ekran) tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşuyla telefonunuzun açın.

Telefonunuz açıldıktan sonra açma-kapama(kilit) tuşunu bırakıp diğerlerine basmaya devam edin. Sistem ekranı belirip, bir kaç otomatik işlem sonrası duracaktır. Ekrandaki yazılar durduğunda telefon formatlanmaya hazır demektir.

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacağından ses kısma tuşu yardımıyla üçüncü seçenek olan ‘Wipe data/factory reset’ üzerine gelip  home(ana ekran) tuşu ile onaylıyoruz. Çıkacak yeni ekran sizden onay isteyecektir; yine ses kısma tuşu yardımıyla sekizinci seçenek olan ‘Yes — delete all user data’ seçeneği üzerine gelip yine home(ana ekran) tuşu ile onaylayın. Telefon formatlama işlemini yapar ve sizi ilk ekrana döndürür. Telefonunuz artık sıfırlanmış olduğundan devam etmek için ilk sıradaki ‘reboot system now‘ seçeneğini home tuşuyla onaylayın. Telefonunuz yeni baştan sıfırlanmış olarak açılacaktır. İşlem tamam!
samsung-galaxy-ace-plus-s7500-format-atma

Samsung Galaxy Ace Plus S7500 telefonunuzun menüsüne ulaşabildiğini durumlar için geçerli iki yöntem daha mevcut. İlki telefonunuzdan Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika ayarlarına sıfırla> Telefonu sıfırla yörüngesini izlemek diğeri ise arama ekranından *2767*3855# tuşlamasını yapmak.

Author: Tayfun Sağır

30 thoughts on “Samsung Galaxy Ace Plus S7500 Format Atma / Sıfırlama

 1. Kardeşım öncelıkle verdıgınız bılgı ıcın tesekkur ederım aynen denedım ve bloke olan telefonum tarıf ettıgınız gıbı formatlandı ve acıldı … tesekkur ederım.

 2. fabrika ayarlarına girmenize ve telefonunuzu recovery menüden yeniden formatlamanıza rağmen telefonunuzdaki sorunlar devam ediyor ve açılışta reset atıp kapanıyor ise

  1. sammobile.com adresinden cihazınıza uygun rom u indirin.

  2. odin 3.09 u indirin.

  3. samsung kies i indirin.

  sammobile.com dan indirdiğiniz rom zip formatında olacaktır. indirdiğiniz zip dosyasını masaüstüne çıkarın. tar.md5 uzantılı dosyalar odin ile yüklenebilir.

  samsung kies i açın.

  odin i açın.

  telefonunuzu orta tuş + ses kısma + açma kapama tuşu ile odin download moda alın.

  usb kablosunu telefona takın sonra bilgisayarınıza.

  odinde eğer telefonunuzun sürücüleri yüklenmiş ise en solda üstte beyaz kutucuğun altında com 3 yazılı bir bölge var. orası com 3 ve yeşil renkte ise telefonunuz sammobile dan indirdiğiniz rom u yüklemeye hazır demektir.

  ( önemli: eğer odin telefonunuzu görmüyor ise kies i açın ve bağlantı sorununu gider bölümünden telefon sürücülerinin yeniden yüklenmesini sağlayın. odin bu adımdan sonra telefonunuzu algılayacaktır. )

  odin telefonunuzu gördü ise odinde ap bazen pda yazar orayı tıklayın.sammobile dan indirdiğiniz romu bulun tıklayın.

  odin in hazır olması için 5 dakika bekleyin ve start yazan tuşa basın.

  odin samsung cihazınıza orjinal fabrika yazılımını yüklemeye başlayacaktır.

  telefonunuzun ekranında yeşil bir çizgi ilerleyecek ve sırası ile bootloader software radyo ve kernel yüklenecektir.

  yükleme sona erdiğinde telefonunuz kapanıp açılacak ve yeni yazılım yüklenmiş olacaktır.

  *******not*******: odin isimli program samsung cihazlara orijinal yazılım yüklemek için kullanılır.

  herhangi bir samsung cihaza rom yüklemek için ilk önce cihazın orjinal romunu bir yerlerden indirin ve sonra samsung cihazınızı download moda alın.

  download moda alınmayan cihazlar odin programı tarafından algılanmaz.

  1. orijinal türkiye ace plus 7500 romu ve odin programı yakında eklenecektir.

 3. benim telefon sürekli rest atıyor. format atmak için tuşlara basıyorum üçgen içinde ünlem çıkıyor.Lütfen yardım edin

  1. telefonu güncellemeye çalıştım adımları tek tek izledim.Yükleme bitince telefon reset atmaya başladı bekledim 2-3 dk ama PASS yazısı gelmedi.

     1. bağlantı kuramamışsınız demekki, işlemleri ve bağlantıyı doğru şekilde yaptığınızdan emin olarak yeniden yazılım yüklemeyi deneyin, olmuyorsa lütfen konuya hakim birinden yardım isteyin.

      1. yazılımı güncelledim gene reset atıyor ayrıca pass yazması gereken yerde reset yazıyor

       1. mesage kısmında yazanları buraya kopyalayabilir misiniz? reset veya pass yazması önemli değil. fail 0 olması lazım en son mesaj.

        1. All threads completed. (succeed 1 / failed 0) enson bu yazıyor sonra reset atıyor süreli

       2. yazılımı başarıyla yüklemişsiniz. buna rağmen düzelmemiş telefonunuz, 4 parçaya bölünmüş olan bir rom bulup yüklemeniz gerekecek. şuanda elimde cihaz olmadığı için yönlendiremeyeceğim sizi. internetten araştırın.

  1. güncelleştirmeye girebiliyorsanız telefonunuz çalışıyor demektir, arasıra kendini kapatıp geri açıyorsa format atmayı deneyin, formatla düzelmiyorsa donanımsal bir sorunu vardır, bir teknik servisin bakması gerekebilir,

   telefonu kullanamıyorsanız odin ile yazılım yüklemenizi öneririz.

 4. telefon kendiliğinden açılıp kapalıyo bataryam şişti batayayı
  değiştirdim yine aynı şey oluyo bana bi yardımıc olursanız
  minetar kalırım

 5. format atacağım fakat mesajlarımın silinmesini istemiyorum mesajlarımı nasıl başka biyere kopyalayabilirim ?

 6. telefon sürekli titreyerek açılıp kapanıyor batarya sağlam format atsam düzelirmi format atınca rehperim silinirmi

  1. Format herseyi siler evet ama bahsettiginiz sorun genelde sarj soketi nem aldiginda ortaya cikar. Formatla duzelecegini sanmiyorum ama deneyebilirsiniz.

 7. telefonumu sarj cihazına takmadan acamıyorum acdıkdan sonra sarj cihazını cıkarıyorum kullanıyorum bataryada problem yok degişdirdim sarj cihazı takılı degilken sarj doluyor olarak gösteriyor ne yapmam gerekir

  1. sokette ya da şarj entegresinde sorun var büyük ihtimalle. bir teknik servisin bakması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir