Samsung Galaxy A8’e Sim Kartlar Nasıl Takılır?

Samsung Galaxy A8, markanın 2015 yılında çıkardığı en büyük ekranlı akıllı telefonlardan biri. Bu model tüketiciye opsiyonel çift sim özelliği sunuyor. Peki sim kartlar telefona nasıl takılıyor?

Galaxy A8’de, telefona önden bakıldığında sol, alt tarafta bulunan 2 adet yuva bulunuyor. Bu yuvalar telefonun kutusundan çıkan ve hemen her telefoncudan bulabileceğiniz sim kart çıkartma aparatlarıyla çıkartılıyor. Gördüğünüz deliklere aparatı sokup, ileri doğru ittirmeniz yeterli. Dışarı çıkan yuvalardan en altta bulunan SIM 1 için, diğeri ise SIM 2 ya da hafıza kartı için.

Galaxy A8 Nano sim kart kullanan bir ürün. İlk sim kartı yuvaya yerleştirmek oldukça kolay. Yapılması gereken sadece kalıbı tutturmak.

İkinci yuvada ise alt alta 2 farklı bölüm var. Burayı ya 2. sim kart ya da hafıza kartı için kullanabiliyorsunuz. Yani hem çift sim kart hem de hafıza kartı kullanma şansınız yok!

2. yuvada da sim kart en küçük boy olan Nano şeklindedir. Eğer çift sim kart kullanacaksanız, videodaki gibi ikinci kartı yuvaya dikey değil, yatay olarak yerleştirmelisiniz.

galaxy-a8-sim-kart-takmaDahili hafızanın size yetmeyeceğini düşünüyorsanız da aynı bölüme hafıza kartı yerleştirip, yuvayı yerine sürmelisiniz. Hafıza kartının şekli zaten yuvada çok açık bir biçimde görülmektedir.

Yuvalara kartları yerleştirdikten sonra telefonun bunları okuması için, yeniden başlatma yapmak yeterli olacaktır.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir