Samsung Galaxy A8 sabit kasalı, bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan bir model olduğundan, telefonda donma, takılma gibi aksi durumlar yaşandığında telefona reset atılmalı. Reset atma işlemi donan cihazı kapatacak ve hemen ardından otomatik olarak yeniden başlamasını sağlayacak.

Reset atma işlemi mantık olarak bilgisayarlarımıza uyguladığımız restart işleminin aynısıdır. Bu yüzden akıllı telefona herhangi bir zararı olmaz, sadece telefonun yeniden başlamasını sağlar.

Günümüzdeki tüm güncel Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar için standart bir reset atma yöntemi var. Galaxy A8’i kendine getirmek için görseldeki gibi ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basarak en az 7 saniye süreyle beklemelisiniz.

Uygulamayı doğru yaptığınızda telefon önce kapanır, hemen ardından yeniden başlar. Marka model bilgisinin verildiği ekranı görünce tuşları bırakabilirsiniz.

samsung-galaxy-a8-reset-atma

Eğer uygulamayı doğru yapmanıza rağmen telefon yeniden başlatılmıyorsa fiziksel tuşlarınızda, yeniden başlamasına rağmen tepki vermemeye devam ediyorsa dokunmatiğinizde bir problem olabilir. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

6 thoughts on “Samsung Galaxy A8’e Nasıl Reset Atılır?”
  1. Selam ben yaklaşık bir ay önce samsung galaxy A8 aldım ve şimdi telefon da donma problemi yaşıyorum iki üç saniyeliğine donuyor garanti ye gondermelimiyim ne yapmam gerekiyor teşekkürler

    1. Merhaba, öncelikle telefonu fabrika ayarlarına döndürüp sorunun devam edip etmediğini kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca varsa güncellemeleri de uygulayın. buna rağmen sorun devam ediyorsa garantiye göndermeniz iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir