Samsung Galaxy A7 2017’ye Nasıl Format Atılır?

Samsung Galaxy A7 2017 akıllı telefonunuzun desen kilidini unuttuysanız  veya  bloke ettiyseniz, telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız uygulamalardan sorun alıyorsanız, format yöntemiyle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Samsung Galaxy A7 2017 telefonunuza format atmadan önce telefonunuzun şarjı en düşük %25 seviyesinde olmalıdır. Aksi takdirde işlem esnasında telefon kapanırsa telefonunuzda ciddi yazılımsal sorunlar meydana gele bilir. Sim kart ve Hafıza kartı telefonunuzun içinde olmasında bir sakınca yoktur bilgileriniz silinmez. Bu işlemde telefonunuz garanti dışı kalmaz.

Galaxy A7 2017’yi fabrika ayarladın dan sıfırlaya bilmek için 2 farklı yol vardır. Birincisi menü üzerinden, ikincisi tuş formatıdır. Menü üzerinden yapılan işlem=Menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil.

UYARI: Android 5.1 ile gelen yeni güvenlik aşaması dolayısıyla telefondan hesap kaldırılmadan donanımdan format uygulaması yapılırsa telefon kurulum sırasında sizden telefona daha önce kurulmuş, bağlanmış bir gmail (Google) hesabının bilgilerini ister. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız ve menüye erişebiliyorsanız, ya önce ilk yöntemi uygulayın  yada hesaplar bölümünden  ilgili hesabı kaldırarak, ikinci yöntemi öyle uygulayın! Eğer söz konusu aşamada takılırsanız bir teknik servisine danışmanız gerekecek.

Tuş formatın da uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir. 

  • Telefonunuzu kapatın ses açma ana ekran (home) ile güç (kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.
  • telefon açıldığında, Samsung logosu gördüğünüzde güç tuşunu bırakarak, diğer tuşlara basmaya devam edin
  • Cihaz bir süre sonra Android robotun bulunduğu ekrana geçecek. Bu aşamada tuşları bırakınız, bir süre sonra telefon kurtarma moduna geçecektir.
  • Kurtarma modunda bazı modellerde dokunmatik çalışmaktadır. Dokunmatik çalışmıyorsa aşağı yukarı için ses açma kısma tuşlarını, onaylamak için ise güç tuşunu kullanmalısınız.
  • Ses kısma tuşu ile ‘Wipe data /factory reset’ seçeneğinin üzerine gelin güç tuşu ile onaylayın.
  • Yeni ekran teyit amaçlıdır. Yine ses kısma tuşu ile ‘Yes–delete all user data’ seçeneğinin üzerine gelip güç tuşu ile onaylayın.
  • Galaxy A7 2017 temizleme işlemini yapacak ve ilk ekrana dönecek. bu aşamada ses kısma tuşu ile ‘Wipe cache partition’  seçeneğinin üzerine gelip güç tuşu ile onaylıyoruz. Bu uygulama akıllı telefonunuzun gereksiz ön belleğini temizleyecektir.
  • Son olarak yapmanız gereken  işlem ilk sıradaki ‘Reboot system now’  güç tuşu ile onaylayın. Cihazınız temizlenmiş olarak yeniden başlayacak. Kişiselleştirip yeniden kullana bilirsiniz.

 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir