Samsung Galaxy A7 (2016)’ya Reset Nasıl Atılır?

Samsung Galaxy A7 (2016)  yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefon olduğundan, kullanıcı telefonun bataryasını çıkaramaz. Dolayısıyla donma, takılı kalma, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamama, telefonunu kapatamama gibi sorunlarla karşılaştığında resetleme uygulaması yapmalıdır.

Anlatacağımız bu resetleme yani yeniden başlatmaya zorlama işlemi sadece cihazın yeniden başlatılmasını sağlar ve herhangi bir veri kaybına yol açmaz. Global düzeyde genel olarak reseting veya restarting şeklinde ifadelendirilen uygulamayı biz ‘resetleme’ başlığı altında inceliyoruz.

Samsung Galaxy A7 (2016) akıllı telefonunuz donduğunda yapmanız gereken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, en az 7 saniye süreyle beklemek.

samsung-galaxy-a7-2016-reset-nasıl-atılır

Uygulamayı doğru yaptığınızda cihaz kendini yeniden başlatacak ve kullanıcı erişimine yeniden açılacak. Tüm anlatılanları doğru yapmanıza rağmen cihazdan hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

YouTube kanalımızda ve web sitemizde bir çok farklı cihazın işlemi bizzat yer almakta. İsterseniz arama kutucuklarını kullanarak, kendi ürününüze ait işlemi görebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

25 thoughts on “Samsung Galaxy A7 (2016)’ya Reset Nasıl Atılır?

 1. slm telefonum kendi kendine kapandı açma ekranına kadar geliyo ondan sonra takılı kalıyo ne yapabilirim acaba yardımcı olurmusun

  1. merhaba, açma ekranı derken, samsung yazsısında mı kalıyor yoksa menü ekranı mı geliyor, samsung yazısında kalmışsa format atmayı deneybilirsiniz.

 2. Merhaba Samsung galaxy a7 ekran dondu resetliyorum kendine gelmiyor varmıdır yardımcı olacak arkadaş

 3. samsung galaxy a7 güvenli moddan çıkmıyor. fabrika ayarlarına aldık.düzelmedi. format atmak için recovery cover ekranına girmek için denedik ama recovery ekranı açılmadı.ne yapmalıyız.teşekkür ederim.

  1. Merhaba, ses kısma tuşu basılı kaldığı içindir. Ses kısma tuşunun olduğu bölümde ezilme varsa bu yüzden tuş basılı kalmış olabilir, ezilme yoksa içderdeki switch bozulmuştur.

 4. Telefonun ekranına basıyorum ama bazı yerleri algılamıyor bu işlemi yaparsam düzelir mi ve telofonum açılır mı açılmamasından korkuyorum

  1. Resetleme işlmei sadece telefonu yeniden başlatır. Bahsettiğiniz sorun dokunmatik sorununa benziyor, telefonu sıfırlayıp deneyebilirisniz. sıfırlamadan sonra aynı sorun devam ediyorsa büyük olasılıkla ekranı değiştirmeniz gerekecek.

 5. Donup kalmıştı ne yapacağımı bilemiyodum bu video sayesinde 1 dakika sürmeden açtım. çok teşekkürler

 6. Kardeşim Allah senden bin kere razı olsun. Resmen hayatımı kurtardın. Çok önemli bilgilerim vardı.

 7. gerçekten ALLAH razı olsun anında çözdü müşteri hizmetleri çözümü telefondan iyice anlayıp sormadan cevap vermeyi denemiyor servise getirmeniz gerekiyor demeyi biliyo vaktimiz olsa getircez sanki zamanlı bozuluyo… Çok Teşekkürler…

 8. abi çok sağolun sabahtan beri aynı hata vardı söylediğinizi yaptım anında olu çok makbule geçti

 9. Cİhazım bir anda dondu ve yanıt vermedi.Sürekli arkada çalışan uygulamalar yüzünden ısınmaya devam ediyordu. Eğer soğuması için müdahele etmesem patlama noktasına gelebilirdi.Bu video sayesinde hem kendimi hemde cihazımı kurtardım diyebilirim. Teşekkür ederim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir