Samsung Galaxy A5 Modeline Nasıl Reset Atılır?

Samsung A500 Galaxy A5 akıllı telefonunuz donduğunda, takıldığında yani size hiçbir şekilde tepki vermediğinde, bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamadığı için reset atma işlemini uygulamalısınız.

Reset atma işlemi sadece telefonu yeniden başlatacağından herhangi bir zararı yoktur.

Bataryası çıkarılamayan Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda reset atma işlemi için standart bir yol vardır.

Yapılması gereken oldukça basit; Galaxy A5 tepkisiz kaldığında ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, yaklaşık 10 saniye süreyle, telefon kendini yeniden başlatana kadar beklemelisiniz. Telefon yeniden başlayarak, marka model bilgisini gösterdiğinde tuşlar bırakılabilir.

Eğer reset atma işlemini uygulamanıza rağmen telefon halâ tepki vermiyorsa dokunmatikten veya fiziksel tuşlardan şüphelenilebilir. Eğer teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Tayfun Sağır

47 thoughts on “Samsung Galaxy A5 Modeline Nasıl Reset Atılır?

 1. bende a5 2017 var ve telefon hiç bir şekilde açılmıyor şarjı da var hard reset de attım olmadı yardım edin

  1. Burada paylaşılan bilgiler ile telefonu resetlemeyi yani yeniden başlatmayı denediyseniz ve olumlu sonuç alamadıysanız bir teknik servise başvurmalısınız.

 2. Bende Samsung Galaxy A5 2015 modeli var telefon 2015in Eylül ayında aldık şu son 2 sene içinde telefonda kasmalar donmalar başladı hele son aylarda telefonu neredese hergun resetlemek zorunda kalıyorum hafıza kullanımı %80 civarında ram kullanımı normal cihazda herhangi bir sd card takılı değil bu sorunlardan nasıl kurtulabilirim yada bir sd card alıp telefonun hafıza durumunu rahatlatmam çözüm olacakmıdır teşekkürler şimdiden

  1. Barış merhaba. Telefonun artık kaldıramayacağından fazla ön bellek biriktirmiş. Bu yüzden de hata alıyorsun. Yapman gereken verilerini yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürmek. Sonrasında bir sd kart da alırsan rahat edersin.

 3. telefonuma çok az miktarda su döküldü şarj kısmından. daha sonra açılmadı. internetten bir kaç yöntem denedim açmak için ama sadece marka kısmı geliyor ve kapanmıyor. yardımcı olur musunuz?

  1. Şarj soketinin bulunduğu bölgeyi kolonya ve fırça gibi bir cisimle temizlemeyi denediniz mi peki? Ve bu sıvı temas ne zaman oldu?

  1. Telefonu önce makalede bilgisi verildiği gibi resetlemeli ve telefon kapanıp, ekran simsiyah olduğunda hemen ses kısma tuşunu bırakıp, ses açma ve ana ekran tuşlarına basmanız, sonrasında ise ekranda marka ve model bilgisi belirdiğinde güç tuşunu bırakıp, Android robot belirene kadar beklemeniz gerekiyor. Bu şekilde kurtarma moduna ulaşabilirseniz formatlama yapabilirsiniz.

 4. sağol kardeşim ses kısma tuşu ve diğer köşedeki tuşa birlikte bastığımda açıldı. Allah razı olsun. Hata vermeye başladı 2 seneden sonra çanımı sıkmaya başladı bu telefon.

  1. O zaman o bir donma değil ekran arızasıdır. Lütfen bir teknik servise danışıp, net arıza tespiti isteyin.

    1. Bu riskli tabiiki. Garantisi devam ediyorsa yetkili servise başvurun. Söz konusu arıza ekrandan ya da GPU’dan kaynaklınıyor olabilir. Bilinçsiz bir müdahale telefonun ölmesine yol açabilir.

  1. Yukarıdaki makale tam olarak bunun içidir işte. Uygulayın ve telefonunuz kendine gelsin.

 5. Ses ve açma kapama düğmelerine basılı tutup reset işlemini uyguladım açıldı teşekkürler .

 6. allah sizdem razı olsum en önemli zamanda dondu sayenizde düzelti bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

 7. RESET ATTIM KENDİNE GELDİ BU BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM

 8. her yerde çözüm yazıyor ama o tuşlara 10 sn basın diye kimse demiyor,çook teşekkürler helal olsun,sorunum çözüldü..

 9. Abi senden ALLAHIM BIN KERE RAZI OLSUN telefon annemindi evde bırakmştı root atacaktım aklımca ama telefon bi anda dondu hiç bi tuş işlemez oldu power tusu bile ağladım abi o derece korktum ıyıkıde bu vıdeoyu ızlemışım helal olsun abi seni takip etmeye bundan sonra devam edicem ALLAHIM RAZI OLSUN COK SAOL :)

    1. Telefon ekranında herhangi bir kilit yoksa bilgisayara bağlayıp, verileri alabilirsiniz. Aksi halde telefona önce ekran takılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir