Samsung Galaxy A5 (2016)  yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefon olduğundan, kullanıcı telefonun bataryasını çıkaramaz. Dolayısıyla donma, takılı kalma, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamama, telefonunu kapatamama gibi sorunlarla karşılaştığında resetleme uygulaması yapmalıdır.

Anlatacağımız bu resetleme yani yeniden başlatmaya zorlama işlemi sadece cihazın yeniden başlatılmasını sağlar ve herhangi bir veri kaybına yol açmaz. Global düzeyde genel olarak reseting veya restarting şeklinde ifadelendirilen uygulamayı biz ‘resetleme’ başlığı altında inceliyoruz.

Samsung Galaxy A5 (2016) akıllı telefonunuz donduğunda yapmanız gereken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, en az 7 saniye süreyle beklemek.

samsung-galaxy-a5-2016-reset-nasıl-atılır

Uygulamayı doğru yaptığınızda cihaz kendini yeniden başlatacak ve kullanıcı erişimine yeniden açılacak. Tüm anlatılanları doğru yapmanıza rağmen cihazdan hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

YouTube kanalımızda ve web sitemizde bir çok farklı cihazın işlemi bizzat yer almakta. İsterseniz arama kutucuklarını kullanarak, kendi ürününüze ait işlemi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir