Samsung A300 Galaxy A3 akıllı telefonunuz donduğunda, takıldığında yani size hiçbir şekilde tepki vermediğinde, bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamadığı için reset atma işlemini uygulamalısınız.

Reset atma işlemi sadece telefonu yeniden başlatacağından herhangi bir zararı yoktur.

Bataryası çıkarılamayan Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda reset atma işlemi için standart bir yol vardır.

Yapılması gereken oldukça basit; Galaxy A3 tepkisiz kaldığında ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, yaklaşık 10 saniye süreyle, telefon kendini yeniden başlatana kadar beklemelisiniz. Telefon yeniden başlayarak, marka model bilgisini gösterdiğinde tuşlar bırakılabilir.

Eğer reset atma işlemini uygulamanıza rağmen telefon halâ tepki vermiyorsa dokunmatikten veya fiziksel tuşlardan şüphelenilebilir. Eğer teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

13 thoughts on “Samsung Galaxy A3 Modeline Nasıl Reset Atılır?”
  1. eyvallah babacan 2017 samsung a3 galaxy açılırken dondu kalmıştı ses kısma güç tuşu kombinasyonuyla hallettim emeği geçen herkese teşekkurler

  2. A3 2016 telefonumda yukardan asagiya kayan mavi cizgi geliyor sadece ses tuslari ve geri coklu uygulama tuslari calisiyor acaba sorun nedir

    1. Ramazan merhaba. Anladığımız kadarıyla telefonunun ekranı bozulmuş. Bir tamirciye uğraman gerekiyor. Tabi telefonun garantisi varsa ve telefonunda da herhangi bir darbe yoksa yetkili servise de danışabilirsin.

  3. Merhaba telefonum suan acik ama kilit ekranini acamiyorum reset atmama ragmen tekrar ayni sorunla karsilasiyorum dokunmatik calismiyor ilginiz icin tesekkur ederim

    1. Merhaba, reset atmanıza rağmen dokunmatik çalışmıyorsa donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir, büyük ihtimalle dokunmatik lens bozulmuştur. bir servise danışın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir