Samsung Galaxy A3 (2016) akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip,galeriye eklenmesini sağlayabilir,sonrasında düzenleme ve paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bu özellik Galaxy A3 (2016)’da dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz.Ancak ekran videosu kaydı için aynı durum geçerli değil.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifadelendirilir ve ekran görüntüsü kaydetme,ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Samsung Galaxy A3 (2016)’da ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur.Bunların iki klasik Samsung tuş kombinasyonu yokken,diğeri telefonun sensörlerinden yararlanıp, hareket özelliği kullanmak şeklindedir.

Kullanabiliceğiniz iki yol için Galaxy A3 (2016)’da ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak,kısa bir süre beklemelisiniz.

galaxy-a3-2016-ekran-goruntusu-alma

 

 

İkici yöntem için telefonun ‘Akıllı yakalama’ özelliğini açık olması gerekir.İlgili özelliği kontrol edebilmek için menü üzerinden ayarlar>gelişmiş özellikler>akıllı yakalama yörüngesini izlemelisiniz.eğer özellik açıksa,elinizi ekran üzerine dik bir şekilde yatırıp,sağ yada sola hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Galaxy A3 (2016)’da ekran videosu kaydedeblmek için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir