Samsung Galaxy S4 I9500 DNS Değiştirme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung Galaxy S4 I9500 telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmek için aşağıda anlatacağımız yöntemi kullanabilirsiniz. Sadece wi-fi üzerinden yapılan bağlantılar için geçerli olan bu yöntem ile yasaklı sitelere telefonunuz üzerinden girişiniz mümkün olacaktır.

Öncelikle Menü> Ayarlar> Wi-fi yörüngesini izleyin ve wi-fi özelliğini açarak bir ağa bağlanın.

Bağlandıktan sonra ağ adına basılı tutun, iki seçenek belirecektir. Bunlardan ikinci sıradaki ‘ağ yapısını değiştirin‘ sekmesine dokunun.

Bu aşamada yapmanız gereken; yeni karşılaştığınız ekranda ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ sekmesini aktifleştirmek.

Dns değiştirebilmek için gelişmiş seçenekler kısmında yer alan ‘IP Ayarları‘ bölümüne dokunun ve ‘Statik‘ sekmesini seçin.

Aşağı doğru iyice uzayan menüde DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerini göreceksiniz. Diğer ayarlara dokunmadan-değiştirmeden bu iki seçeneğe yeni DNSleri(8.8.8.8 ve 8.8.4.4 gibi) girip, kaydet yapmanız durumunda işlem tamamlanmış olacaktır.

Galaxy S4 DNS Değiştirme 1

Galaxy S4 DNS Değiştirme 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galaxy S4 DNS Değiştirme 3

Galaxy S4 Dns değiştirme son

1 Yorum

  1. kudret dedi ki:

    güzel bilgiler sağolun birilerinin ihtiyacı olacaktır

    ben proxy.gen.tr kullanıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir