Samsung G928C Galaxy S6 Edge Plus modelini rootladığınızda cihazdaki yazılımı değiştirebilme hakkını kazanırsınız.  Root ile ilgili detalı bilgi edinmek isterseniz Root Nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.

Root işleminin telefonu garantı dışı bırakacağını bilmeniz gerekir. İşleme başlamadan önce önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz. İşlem esnasında herhangi bir bilgi veya veri silinmez ancak beklenmeyen sorunlar için önlem almakta fayda vardır.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemeleri için bilgisayarınıza Smart Switch programını kurmanızı öneririz.Programı buradan indirip kurabilirsiniz. Programı kurduktan sonra açmayın. Kurulu olması yeterlidir.

Yükleme yapabilmeniz için cihazın OEM kilidinin açık olması gerekmektedir. OEM kilidini açmak için Geliştirici Seçeneklerini açmanız gerekmektedir. Geliştirici Seçenekleri konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dfosyalar:

1: Odin Downloader

2: G928C Root Update

Her iki dosyayı  da indirip 1. dosyayı winrar yardımı ile bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung-g928c-root

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: 928-FKLSI-ODIN.tar

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

2 thoughts on “Samsung G928C Galaxy S6 Edge Plus Root Yapma”
  1. 2 gündür ugrasiyorum rootlayamadim 928c’yi
    android 5 1 1
    bir yolu yokmu bunun üstadim..
    sizin siteyi takip ediyorum hep, ama yüksek model root paylasimlari cok yok sanki. :)
    bir yardimci olsaniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir