Anlatılacak olan işlem Android 6.0.1 yüklü Samsung G925F Galaxy S6 Edge modelleri içindir. Telefonu rootlayarak içindeki işletim sistemini değiştirme hakkı elde edersiniz. Root konusu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz Root Nedir? makalesine  göz atabilirsiniz.

Root işlemini yaparsanız telefon garanti dışı kalacaktır. Rootu iptal etseniz bile yetkili servise götürdüğünüzde bakmıyoruz diyebilirler. İşlem sonunda telefondan bir şey silinmeyecektir ancak yine de önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Telefonu ilk kez bilgisayara bağlayacaksanız sürücü yüklemelerinde sorun yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda Smart Switch programını indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Program kapalı olsun. Kendiliğinden açılırsa geri kapatın. G925F modelinden farklı bir Galaxy S6 Edge modeline sahipseniz bu işlemi yapmayın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G925F Root Update

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

g925f-android-601-root-yapma

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: CF-Auto-Root-zerolte-zeroltexx-smg925f.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Menüye girdiğinizde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

10 thoughts on “Samsung G925F Galaxy S6 Edge Android 6.0.1 Root Yapma”
  1. halil bey iyi günler cihaz nand write start da duruyr ilerlemiyor yardımcı olabilirmisiniz tşkler

    1. MErhaba, cihaz modelinin g925f olduğundan ve içindeki yazılımın android 6.0.1 olduğundan emin olun. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız telefonu ve bilgisayarı yeniden başlatıp baştan başlayabilirsiniz. Yine sorun yaşıyorsanız farklı bir bilgisayarda deneybilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir