Samsung G925 Galaxy S6 Edge akıllı telefonunuzda, o ekranda bulunan görüntüyü kaydederek galeriye eklemeniz mümkün. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemlerden en az birisini doğru uygulamanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ve screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır ve Galaxy S6 Edge modelinde dahili olarak bulunur.

Samsung Galaxy S6 Edge modelinde ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki basit bir tuş kombinasyonuyken, diğeri hareket özelliğinden faydalanmaktır.

Kullanılabilecek ilk yöntem için görseldeki gibi ana ekran(home) ve güç(kilit) tuşlarına aynı anda basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

samsung-g925-galaxy-s6-edge-modelinde-ekran-goruntusu-nasil-alinir

Diğer yöntem için ise telefonun sensörlerini kullanmalısınız; avuç içinizi telefonun sağ tarafına dikey şekilde yerleştirip, sola doğru kaydırın. Ancak bu yöntemin uygulanabilirliği hareket özelliğine bağlıdır. Bu yüzden Menü> Ayarlar> Hareketler ve işaretler yörüngesini izleyerek, ‘Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın‘ seçeneğinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İlgili özellik açık olmalı.

samsung-galaxy-s6-edge-ekran-goruntusu-alma

Yöntemler doğru olarak uygulandığında akıllı telefon ekranında bir hareketlenme olur ve bir deklanşör sesi duyulur.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir