Root işlemi cihazdaki Android işletim sistemini modifiye edebilmek için yapılır. Root yetkisini elde ettiğinizde işletim sisteminde kod veya uygulama aracılığı ile sistemde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sistemin kaldırılmasına izin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “Root Nedir?” konusuna bakabilirsiniz.

Samsung G920F Galaxy S6 modelini rootlamak için cihaza ufak bir dosya yükleyeceğiz.  Bu işlem telefonun garantisini devre dışı bırakır. Garantili bir telefonunuz varsa unroot yapsanız bile garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Anlatacağımız yükleme işlemi sadece G920F içindir. Farklı modele sahip bir cihazınız varsa lütfen bu işlemi uygulamayın.

Bu işlem cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririm. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek içinde batarya şarj seviyesini %50 civarında tutmaya çalışın. Menüye erişebiliyorsanız lütfen Geliştirici Seçeneklerinden OEM kilidini açık duruma getirin.

ÖNEMLİ NOT: Bu işlem telefonun android sürümüne göre farklı dosyalarla yapılmaktadır. Lütfen doğru dosyayı indirip işlem yapın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Samsung G920F Auto Root-5.1.1

2: Samsung G920F Auto Root-6.0.1

Dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung g920f android 5.1.1 root

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (CF-Auto-Root-zeroflte-zerofltexx-smg920f.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Önemli NOT:  Yükleme esnasında hata alırsanız ses kısma ve güç tuşlarına beraber basarak telefonu resetleyin ve tekrar yükleme yapın.

15 thoughts on “Samsung G920F Galaxy S6 Root Yapma”
  1. telefonu resetlemeyi denediniz mi? resetlemeye rağmen açılışta kalıyorsa yazılım yüklemeniz lazım, cihaızn android sürümü kaç?

 1. MERHABA. TEKNİK SERVİSTEN ORHAN. S6 SM-920F CİHAZIMA ROOT YAPTIM FAKAT 7.0 DA AUTOROOT ÇALIŞMIYOR. TWRP YAPTIKTAN SONRA SUPERSU FLASHLAMAK LAZIM. İMEİ BENDE DE GİTMİŞTİ BUNU BOX YARDIMIYLA YAPTIM. BAŞKA TÜRLÜ EFS YEDEĞİ OLMADAN YAPMANIN BİR YOLU YOK. İMEİ KAYBEDEN ARKADAŞLAR BOX YARDIMIYLA STOCK MODEM CSC DOSYASINI TEL OLARAK FLASHLASIN. ANDROİD SÜRÜMÜNE GÖRE. MODEM DOSYASI GERİ GELDİKTEN SONRA NETWORK REPAİR YAPTIKTAN SONRA İMEİ YAZDIRMA İŞLEMİNE BAŞLASIN. İMEİ GELDİĞİNDE CİHAZLA ŞEBEKE GELECEKTİR FAKAT SAĞLIKLI OLMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BUNU DÜZELTMEK İÇİN NETWORK REPAİR İŞLEMİNİ TEKRAR YAPMANIZ GEREK. ADIMLARI SIRAYLA YAPINCA SORUN ÇÖZÜLECEKTİR.

 2. Merhaba,

  Bootloader Sürümü önemli mi
  G920FXXU4DPJ3

  Üsteki kod sm-g920f telime ait

  Bir sorun çıkar mı burdaki root dosyasını yüklesem!.

   1. Bir soru daha soracağım peki root dan sonra otomatik olarak wifi ile güncelleme alabilirmiyiz?!..

    Teşekkürler şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir