Samsung G920F Galaxy S6  modeli cihazınızda tek parça yazılım yükleyerek sorunlarınızı çözemiyorsanız repair yani onarım romu dediğimiz bu romu deneyebilirsinzi. Repair Firmware olarak adlandırılan bu rom 5 parçadan oluşmaktadır. Orjinal romdur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Anlatılan işlem sadece G920F modeli içindir. Farklı bir Galaxy S6 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız Geliştirici Seçeneklerindeki OEM kilidinin açık olduğundan emin olun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G920FXXU3COI9_BTU3COJ1_UK_5.1.1_Repair_Firmwares

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

g920f android 5.1.1 yazılım yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

PIT: ZEROFLTE_EUR_OPEN.pit
BL: BL_G920FXXU3COI9_CL5816106_QB6438203_REV02_user_low_ship.tar.md5
AP: AP_G920FXXU3COI9_CL5816106_QB6438203_REV02_user_low_ship.tar.md5
CP: CP_G920FXXU3COI9_CL5816106_QB6438203_REV02_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_BTU_G920FBTU3COJ1_CL5868306_QB6555338_REV02_user_low_ship_.tar

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

57 thoughts on “Samsung G920F Galaxy S6 Android 5.1.1 Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi”
 1. selam arkadaslar ben smart wwitch programiyla geri donmeye calisiyorum hersey tamam yukluyor en sonda acil kurtarma kodu istiyor bu nedir ve nerde bilmedim bir turlu

    1. yani sadece odin ile yükleyebilirsiniz, en güncel romu bulup odin ile yüklemeniz lazım, eğer elinizde z3x box varsa en güncel romun sadece boot dosyasını yükleyin.

     1. hocam russia rom yukledim telefon aciliyor tamam hersey guzelc aliisyor ama bootloader yok telefona signal gelmiyor agda kayitli degil diyor ve twrpyi actigimda boyle bir hata verior

      installing zips or performing adb operations may still modify the system partition

      1. IMEI duruyor mu? Kayıtlı mı? bahsettiğiniz sorunla karşılamadım hiç ama sorun çıkmışsa biz genelde yedeklerimizi yükleyip cihazı eski haline getiririz sonra baştan başlarız.

       1. imei duruyor ama twrp actigimda boyle bir hata veriyor installing zips or performing adb operations may still modify the system partition ve agda kayitlid egil hatasi aliyorum cozermedim bir turlu yuklemeidigm rom kalmadi sadee rus romunu kabul ediyor

  1. installing zips or performing adb operations may still modify the system partitio mesajı hata değil bilgilendirme mesajıdır, bu alanda dikkatli olun demek istiyor.

   1. Sitedeki bu unbrick yapayimd edim telefon iyice coktu partiton coktu sadece download mod aciliyor

 2. Kimse denemesin boşuna Temmuz Ağustos Eylül Ekim güncellemesi almış S6 G920F cihazda Android versiyon düşmesi olmaz. Çünkü bootloader kilitli. Sürekli sboot.bin hatası alırsınız. Tek çare uyumlu bootloader ve modem dosyası ile halletmektir.

 3. Hocam bu 5.1.1 yazılımı ile 6.0.1 den 5.1.1 e başarıyla döndüm saolun :) Bugün yine aynı model geldi g920f bende bilmiş bilmiş ben yaparım daha dün yaptım dedim ama yüklemeye çalışınca z3x box sboot hatası veriyo yazılımı yüklemiyo şu an telefon açılmıyor ne yapmamı önerirsiniz :)

   1. Sizin verdiğiniz 6.0.1 linkindeki versiyon yüklenmiyor hocam cm.bin hatası veriyor şimdide

 4. Hocam elimde s6 g920f var bu modelle ilgili çalışmanız oldumu hiç imei repair yapmak için bu sürümemi düşmeliyim ? şuan 6.0.1 yüklü z3x box modem dosyası yok gibi bi hata veriyo

   1. Hocam size zahmet denediğiniz yöntemi söylermisiniz şu an 6.0.1 yüklü s6 g920f var elimde napmam lazım

       1. Halil hocam son sorum bu 5.1.1 yazılımını 6.0.1 den dönüş için kullanabilirmiyim ? Bunu yüklesem direk 5.1.1 e dönermi

  1. farklı bir kablo deneyin, farklı bir usb portu deneyin. farklı bir bilgisayarda deneyin, farklı bir yazılım deneyin. ancak deneyerek çzöüme ulaşabilirsiniz. bu tür porblemlerin sabit bir çzöümü yoktur.

        1. şifreyi eksik yazarsanız bağlan butonu aktifleşmez. iki bundan dolayı değilse telefonda bi anormallik vardır zaten. lütfen buraya yorum yazmadan önce googledan araştırın.

         1. halil bey son bişey daha sorayım google dende arastırdım ama bulamadım normal imei ögrenmek için kodu giriyorum kareye basıyorum kodu kabul etmiyo kod çalısmıyor

    1. dokunmatik düzltmesi basi yıldız kare2663 kare bas tsp fw uptade tıkla bekle duzelecektir sonra geri tuşuyla çıkış yap

    1. cihazın G920F modeli olduğundan emin misiniz? bu modele birden fazla kez işlem yaptım sorunla karşılaşmadım hiç, en fazla açılış logosunda kalıyoru, o da repiar drk ile geçiyordu. kırmızı ile yazan hata mesjlarını googledan aratrıp yardım bulmaya çalışın lütfen.

  1. hangi işlemleri yaptığınızı bilmediğim için net bir şey diyemiyorum ama eğer recovery moda girdiğinizde kırmızı yazıyla uyarılar mevcutsa o yazılardan bir yere ulaşabilirsiniz.

   Repair sekmesinde Repair DRK var. o işlemi de deneyebilirsiniz.

      1. recovery paketini yükledin mi? recovery yoksa repiar drk yapamazsınız. tum bunlara rağmen düzelmiyorsa maalesef bu konuda sana yardımcı olamayacağım. ben de aynı srounla karşılaştım ancak format ve repair drk çözüm olmuştu.

        1. 6.0.1 den 5.1.1 düşmüyor o yüzden recovery hatası alıyorsunuz 6.0.1 versiyonda repair işlemi yapamazsınız temmuz güncellemesi geldikten sonra

         1. Merhaba. Benim temmuz değil şubat güncellemesi. Nasıl repair yapabilirim ? Modem yükleyince şebeke gidiyo kayıt yok oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir