Android 4.4.2 KitKat yüklü Samsung G900FQ Galaxy S5 modeli cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız cihaz yazılımını yeniden yükeyerek var olan sorunları çözebilirsiniz.

Yüklemesini yapacağımız yazılım Türkiye resmi Android 4.4.2 KitKat Ekim 2014 güncellemesidir. Yazılım yüklemesi cihazınızdan tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir, Yükleme yapmadan önce lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

Yükleme işlemi için batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olduğundan emin olun.Cihazı bilgisayara sağlı şekilde bağlayıp sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayrınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 programı yoksa lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies 3 programını açmayın, açılırsa geri kpatın.

Önemli Not: Buradaki işlem sadece G900FQ modeli içindir. Farklı bir modelde cihazınız varsa lütfen burada anlatılan işlemleri yapmayın. Yükleme boyunca lütfen telefonunuzun orjinal USB kablosunu (çift başlı) kullanın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  G900FQJVU1ANH1_G900FQTUR1ANI1_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung g900fq galaxy s5 android 4.4.2 kitkat yazılım yükleme

AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz G900FQJVU1ANH1_G900FQTUR1ANI1_G900FQJVU1ANG4_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Dosya işlendikten sonra Start butonu yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10-15 dakika kadar sürebilir. RES OK! mesajını gördüğünüzde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında uygulama güncellemelerini yapacaktır. Telefonun tamamen açılmasını bekleyin. Telefon açıldıktan sonra USB kablsu bağlantısını kesebilirsiniz. Setupconnection mesajında kalırsanız bilgisayar ve telefon bağlantı kuramamış demektir. Lütfen bağlantılar gözden geçirip tekrar deneyin.

21 thoughts on “Samsung G900FQ Galaxy S5 Yazılım Yükleme”
 1. S.a kolay gelsin Odin ile yüklemeyi yaptım, sorunsuz şekilde kuruldu ama şuanda ağda kayıtlı değil hatası alıyorum. İmei limde temiz kontrol ettim. modemi mi flashlamak gerek. S5 900F modelim. Ne yapabilirim. Z3x de var elimde.

 2. Merhaba teşekkürler paylaşımınız için, benim sıkıntı büyük sanırım telefonum açılış ekranında kalıyor hiç açılmıyor. s5 g900fq telefonum 2 kez samsung servisine gitti 10 dakikada yazılım attılar geri verdiler ücret karşılığı ve bu 3. sefer yine aynı şekilde yazılım gitti ve telefonum yine kullanılamıyor. adamlar özel programımız var diyip söylemiyor. şimdi senin yöntemi kullanıyım dedim. Bu sekilde bağladım odin modeda odinde telefonu görmedi. Sürücüleri yükledim yine görmedi. bi görüşün varsa beni aydınlatabilirsen çok sevinirim

  1. Merhaba, Kies veya Smart Switch açıksa kapatın. Telefonu download moda alınmış şekilde kablo ile bilgisayar abağlayın sonra Odin programını açın. Buna rağmen bilgisayar telefonu görmüyorsa öncelikle kablonuzu değiştirip deneyin, ayrıca farklı bir usb portunda da deneyebilirsiniz. Buna rağmen bağlantı sağlanamıyorsa farklı bşr bilgisayarda deneyebilirsiniz.

 3. abi meraba bana yardım edermisiniz ilk yorum atmıştım ağda kayıtlı diyildir hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz yada bi çözümü var

 4. S5 UYGULAMA DÜĞMESİNE BASILMIŞ GİBİ KENDİ KENDİNE HAREKETE GEÇİYOR ACABA FAYDASI OLUR MU YAZILIM YÜKLEMENİN

   1. UZUN UĞRAŞLAR SONUCU SONUÇ ELDE ETTİM VE HERKESLE PAYLAŞMAK İSTEDİM EKRANIN KENDİ KENDİNE HAREKET NE YAZILIM NE SIVI TEMASI NEDE EKRAN HATASI BUNLARIN HEPSİNİ SIRASIYLA UYGULADIM SONUNDA ŞARJ DEVRESİNDEKİ VERSİYON SEÇMASİ OLARAK KARŞIMA ÇIKTI UYGUN VERSİYON DEVRESİYLE DEĞİŞTİRİNCE SORUN ORTADAN KALKTI SAYGILARIMLA

 5. hocam kolay gelsin benim bir sorum olacaktı samsung g900f unloc nasıl açabiliriz z3x ile bu konuda yardımcı olabilirmisiniz yada önereceginiz bir forum varmı.

  1. unlock derken, sim ağ kilidi mi yoksa OEM kilidinden mi bahsediyorsunuz.
   sim ağ kilidi için DIAG ayarlarını yapmalısınız. *#0808# girip DM + MODEM + ADB seçmelisiniz. buna rağmen olmuyorsa Repair sekmesinde Activate DIAG butonu ile otomatik DIAG ayarlarını yapabilirsiniz.

   1. bu söylediklerinizi yaptıktan sonra z3x ile unlock yaptıgım zaman telf bigsyr görmüyor

    1. activate dıag yaptıysanız hem telefonu hem bilgisayarı kapatıp açın deneyin, buna rağmen bilgisayar görmüyorsa telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz, buna rağmen görmüyorsa windows 7 yüklü bir bilgisayarda deneyin.

     1. dediklerini aynen uyguladıktan sonra z3x ile unloc dedikten sonra phone reading info:no answer phone uyarısı veriyo.hocam nasıl g900f ime repair yapabilirim ltfn yardımcı olurmusunuz

   1. abi cihazı odınden rootlfım cihaz şimdi s5 yazısında kalıyo
    recovery booting
    recovery ıs not seandroid enforcing
    set warranty bit recovery

    yazılıyo ama acılmıkuyo abı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir