Samsung G900FQ Galaxy S5 modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal Türkiye romudur. Android 6.0.1 sürümüne aittir. Bu romda bilinen bir hata vardır. Tuşlama ekranına girdiğiniz numarayı rehbere eklemeye çalıştığınızda kişi ekleniyor ancak numara olmadan ekleniyor. Bir sonraki güncellemede bu hatanın düzeltilmesi bekleniyor. Bu işlem sadece G900FQ modeli içindir. Farklı bir Galaxy S5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G900FQJVU1CPE2_G900FQTUR1CPE2_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Samsung G900FQ android 6 yükleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (G900FQJVU1CPE2_G900FQTUR1CPE2_G900FXXU1CPB8_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

17 thoughts on “Samsung G900FQ Galaxy S5 Android 6.0.1 Yazılım Yükleme”
 1. Halil Bey cihazım SAMSUNG GALAXY S5 NEO . İş dolayısıyla iki batarya kullanıyorum. bataryayı değiştiğimde custom binary blocked by fap lock yazısı çıktı ve telefon açılmadı. internet üzerinden araştırma yaptım yazılım atılması gerekiyormuş bende attım telefon açıldı. Şimdi cihazda sim kart okunuyor ama şebeke çekmiyor. indirdiğim yazılım yabancı diye mi acaba ? Model aramaksızın herhangi bir türkçe yazılım işimi görür mü ? Cevap verirsen minnettar kalırım .

  1. MErhaba, cihazınız rootlanmış olduğu ve yeniden imei yazıldığıolduğu için OEM kilidinin sürekli açık olamsı gerekmektedir. Siz OEM kilidini kapattığınız için cihaz çökmüş, Bir servise götürüp şebeke tamirinin yapılması gerekiyor.

  1. cihaz güncelleme almışsa yazılımı kabul etmeyebilir, farklı bir rom deneyin, aynı sorun oluşursa önce telefonu recovery modtan sıfırlayıp tekrar deneyebilirsiniz.

 2. Selam halil bey fabrika ayarlarına dönünce bide vipe cache yapınca root yetkisi kalktı normal midir acaba

  1. Merhaba. Evet rootlu yazılım yüklememişseniz yani sadece root işlemi yapmışsanız formattan sonra root uygulaması silinir ve root yetkisi kalkar.

 3. iyi geceler halil bey dedıgınız tüm işlerimi yaptım her sey aynı sekılde sonuçlandı ancak hala aynı hatayı vermeye devam edıyor.

 4. Telefonum yazılımdan dolayı şarj olmuyor fakat yüzde 50 şarj olması lazım demişsiniz bu durumda ne yapabilirim?

  1. telefonun yazılımdan solayı şarj olmama gibi bir sorunu olmaz genelde. Büyük olasılıkla telefonun soketinde sorun vardır. Buna rağmen yazılım yüklemek istiyorsanız bataryayı telefondan çıkarıp akıllı şarj denilen cihazlarla şarj edebilirsiniz.

 5. selam halil bey peki GALAXY S5 android 6.0.1 root işelimi bulamadım sizin sitenizi araştırdım her siteyede güvenmem bu güne kadar ceplik.com hem yazlım hem root olarak kaç kez denediysem hep başarılı olmuş

   1. Halil bey halen root yapamadık verdiğiniz root zip dosyası nasıl yüklerim hangi Odin programı kulanacaģim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir