Android işletim sistemine sahip olan Samsung G900FQ Galaxy S5 modeli cihazınızı rootladığınızda telefonda süper kullanıcı yetkilerinse sahip olursunuz. Telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol edebileceksiniz.

Amacınıza uygun uygulama edindiğinizde telefonu kendinize göre kişiselleştirebileceksiniz. Örneğin Uninstall veya Link2sd uygulaması ile istemedeğiniz uygulamaları silebilir veya hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

Önemli Not: Anlatacağımız işlem G900FQ modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen yorum kısmından yardım isteyiniz. Ayrıca işlem boyunca lütfen telefonun orjinal(çift başlı) kablosunu kullanın. İşlem sonunda telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutun. Telefon sürcülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Kies 3 programını buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: Samsung G900FQ Galaxy S5 Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung g900fq galaxy s5 root yapma

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-klte-kltejv-smg900fq.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme işlemi gerçekleşecektir. RES OK! mesajını gördüğünüzde telefon kendini yeniden başlatacak ve telefon ekranında root yüklemesi gözükecektir. Rootlama işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını açın. Karşınıza KNOX ile ilgili bir uyarı gelecektir. KNOX‘u devre dışı bırakmak için OK/Tamam butonuna dokunun.  Biraz sonra KNOX’un devre dışı kaldığına dair bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz. İşlem uzun sürerse lütfen telefonu kapatıp açın ve yeniden deneyin.

15 thoughts on “Samsung G900FQ Galaxy S5 Android 4.4.2 KitKat Root Yapma”
   1. Halil bey galaxy S5 4.4.2 kitat a döndüm sonra root yaptım bir sorunum var wifi password yükledim eskiden girdiğim wifi şifre leri çok yanlış gösteriyor şu şekilde mesela
    ab134d657993dklsombcd098632346gjkm567900dksa
    Note2 de hep kayıtlı wifi şifreleri olduğu gibi kaydetip gösteriyor du oysa bir suru wifi uygulaması denedim hepsi aynı yanlış gösteriyor bir çözüm varmı acaba

 1. Samsung j7 kullanıyorum şifremi unuttum format atmaya calıştım . Wifi istedi girdim mail adresi falan istedi giriyorum olmuyor. Nasıl yeni bi format atabilirim

  1. Yanlış konuya yorum yapıyorsunuz.

   Girdiğiniz gmail adresi telefonda kullandığınız gmail değil demek ki. Bu aşamayı geçmek için çeşitli yöntemler var. Sitede “reset frp” diye arama yaparsanız konular çıkar. Realterm ile yapılanı deneyebilirsiniz.

 2. Halil Bey Sürümüm 6.0.1 Nerden Bulabilirim Ona Uygun Root Dosyası Bunu İndirsem Olurmu Kiesi Bilgisayara İndirecem Onu Biliyorum Zaten Yardımcı Olursan İyi Olur Nerden Bulabiliriz 6.0.1 Android Sürümüm Root Dosyasını

  1. Lütfen yorumlarınızı daha önce yazmış olduğun mesajların altına CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın. Aksi durumda tüm yorumları silmek zorunda kalacağım.

   Google arama motorunu kullanabilirsiniz. Bizim bu sürümde deneme şansımız olmadı.

   1. peki buldum ben android 6.0.1 marshmellow Kiesmi Yüklemem Gerekiyor Yoksa Smart Swichmi onu ögrenecektim

    1. farketmez, sürücülerin yüklenmesi için ikisinden birini yükleyebilirsiniz. bilgisayarınız cihazı sorunsuz görüyor ve tanıyorsa onları da yüklemenize gerek yok.

     1. Halil Bey Samsung Kiesi Yükledim Bilgisayar Okuyor USBYİ Baglanıyor AmA Samsung Kies Connectingde Takılıyor Bir Sorun Olurmu Root Atarken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir