Samsung G900F Galaxy S5 Android 4.4.2 KitKat Yazılım Yükleme

Samsung G900F Galaxy S5 modeli cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşadığınızda yeniden yazılım yükleyerek cihazın yazılımını yenileyebilirsiniz. Bu bir güncelleme yüklemesi olmayacaktır. Cihaz zaten Android 4.4.2 KitKat ile gelmektedir. Cihazınızı Android Lollipop 5 sürümüe güncellemişseniz lütfen burada anlatılan işlemleri yapmayın. Yüklemesini yapacağımız rom Birleşik Arap Emirlikleri için yayınlanmış olan yazılımdır.

Önemli Not: Anlatacağımız yükleme sadece G900F modeli içindir. İşlem boyunca lütfen telefonun orjinal kablosunu(çift başlı) kullanın.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki bütün kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alma şansınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için en %50 dolu bir batarya ile işlem yapın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa lütfen buradan indirip kurun ve kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies 3 programını açmayın, otomatik açılırsa kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar

1: Odin Downloader

2:  G900FXXU1ANL1_G900FOJV1ANL1_G900FXXU1ANG8

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip programı ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.


samsung G900F galaxy s5 yazılım yükleme

AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz G900FXXU1ANL1_G900FOJV1ANL1_G900FXXU1ANG8_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Bu esnada Odin yanıt vermeyip donabilr, lütfen 1-2 dakika bekleyin. Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayarak yükleme işlemini başlatın. Message kısmında işlem durumunu takip edebilirsiniz. Settupconnection uyarısını alırsanız düzgün bağlantı kuramamışsınız demektir. Bağlantıyı kontrol edin. Failed veya Pit partition hatası alırsanız lütfen aşağıdaki PIT dosyasını indirip pit dosyasıyla beraber yükleme yapın.

Not: Aşağıdaki işlemi eğer yukarıdaki işlemde sürekli hata alıyorsanız yapın. Öncelikle yukarıdaki işlemi uygulayın. Telefonunuz normal çalışır hale gilrse aşağıdaki işlemleri yapmanıza gerek yoktur.


1: KLTE_EUR_OPEN_HIDDEN200M

samsung G900F galaxy s5 yazılım yükleme 2

PIT butonu ile indirmiş olduğunuz KLTE_EUR_OPEN_HIDDEN200M.pit dosyasını AP butonu ile de G900FXXU1ANL1_G900FOJV1ANL1_G900FXXU1ANG8_HOME.tar.md5  dosyasını seçip Start butonu ile yükleme işlemini başlatın. yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10-15 dakika sürebilir. İşlem boyunca bağlantıyı kesmeyin.

Yükleme işlemi bittiğinde RES OK!! mesajı ile beraber telefon kendini yeniden başlatır. Telefon açıldığında uygulama yüklemelerini yapacaktır. Eğer PIT dosyası ile beraber yükleme yapmışsanız telefon ekranında bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Ekrana uyarı gelirse lütfen Reset Device butonuna dokunup telefonu resetleyin.Telefon ekndini yeniden başlatacaktır. Telefon Samsung yazısında uzun süre kalırsa(5dakikayı geçerse) lütfen telefonu formatlayın. Format için buraya bakabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

14 thoughts on “Samsung G900F Galaxy S5 Android 4.4.2 KitKat Yazılım Yükleme

 1. attığım tüm romlarda hata veriyor sadece 1 tanesini kabul etti suana kadar o da çok sorunlu paylaştığınız romu denerken hata veriyor ne yapmalıyım

 2. Türkçe dil paketli rom yokmu aradım bulamadımda.Yani herhangi bir dili yüklesek Türkçe dili seçebiliyormuyuz

  1. Merhaba, mümkündür ancak önermiyoruz. Yine de yüklemek isterseniz telefonu download moda alıp Odin ile yükleme yapmayı deneyebilirsiniz. Hata verirse verdiği hataya göre çözüm geliştirilmesi lazım.

   1. Tamam teşekkür ederim Sağol kamera sorunu oluyor ondan dolayı dönmek istedim geç çekiyor bazan donuyor kamerası

   2. Neden önermiyorsunuz telefon kasıyor 6.0.1 de bence 4.4.2 daha iyi çalışıyor gibi

    1. Çünkü sürüm düşürme işlemleri çok risklidir ve üretici tarafından bile tavsiye edilmez.

 3. Ben Sami keser ben hikınk a10 cep telefonu aldım ve sonuç olarak çok memnun kaldım iyi yazılım yapılmış yalnızca tlf na kılıf bulamıyorum sizde bulunursa gönderin tlf umarım 05051161596

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir