Samsung G900F Galaxy S5 cihazınızı rootlayıp süper kullanıcı konumuna geldiğinizde telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca özel izin gerektiren uygulamar ile telefonunuzda değişiklikler yapabilirsiniz.

Amacınıza uygun uygulama edindiğinizde telefonu kendinize göre kişiselleştirebileceksiniz. Örneğin Uninstall veya Link2sd uygulaması ile istemedeğiniz uygulamaları silebilir veya hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

Önemli Not: Anlatacağımız işlem G900F modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz lütfen yorum kısmından yardım isteyiniz. Ayrıca işlem boyunca lütfen telefonun orjinal(çift başlı) kablosunu kullanın. Ayrıca root işleminin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını unutmayın. Telefonunuz garanti kapsamının dışına çıkacaktır.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutun. Telefon sürcülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Kies 3 programını buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: Samsung G900F Galaxy S5 Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung g900f galaxy s5 root yapma

AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacak ve uygulamayı yükleyecektir. Telefonun normal şekilde açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında usb bağlantısını kesebilirsiniz.

Menüye girin SuperSu uygulamasını açın. Knox ile ilgili bir uyarı kutucuğu çıkacaktır. Knox’u devre dışı bırakmak için Tamam seçeneğine dokunun. Root işlemi bitmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir