Samsung G900 Galaxy S5 telefonunuzda tıpkı diğer bir çok akıllı telefon gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, an itibariyle ekranda bulunan görüntüsünün kaydedilip, galeriye eklenmesine olanak tanır ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çok farklı şekillerde adlandırılabilir.

Galaxy S5, Android 4.4.2  işletim sistemiyle gelen bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi diğer tüm Android işletim sistemli Samsung modelleriyle aynı.

Görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve  kısa bir süre bekleyin.

Tuş Kombinasyonu: Ana Ekran(Home) Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
samsung-g900-galaxy-s5-ekran-goruntusu-alma
İşlemi doğru gerçekleştirdiğinizde ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda en üstteki akıllı bildirim ekranında bildirim alırsınız.

Aldığınız görüntü galerideki ‘Screenshots‘ albümünde yer alacaktır.

6 thoughts on “Samsung G900 Galaxy S5 Ekran Görüntüsü Alma”
  1. Bende söylediğiniz tuşlari kullabarak screenshot yapmaya calisiyorum ama olmuyor neden olabilir. Telefonu alali 3 gün oldu

    1. Güç tuşuna birazcık daha önce basmayı deneyin. Tuşlar sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa olmalı. Herhangi biri aksıyorsa, screenshot alamaması zaten normal.

  2. Söylediğinizi yaptığımda google asistan kart çıkıyor bu hesap kullanmaya uygun değil diyor? Neden?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir