Samsung G900 Galaxy S5 DNS Değiştirme

DNS değişimi yaparak Samsung G900 Galaxy S5 cihazımızdan wi-fi bağlantısı ile engelli – yasaklı sitelere girebiliriz.  DNS değişimizi wi-fi bağlantısına özgüdür. Mobil internet kullanarak engelli sitelere erişmek istiyorsanız VPN uygulamaları kullanmanız gerekmektedir. Mağazadan çeşitli ücretli-ücretsiz VPN ugulamaları edinebilirsiniz.

DNS ayarı değişim işlemi her ağ için ayrı ayrı yapılmalıdır. DNS değişimi ayrıca yoğunluğa göre normal internet hızınızı da yükseltebilir.

Samsung G900 Galaxy S5 cihazının DNS ayarını değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri takip edin. Aşağıda anlatacağımız işlemler tüm Galaxy S5 modelleri için geçerlidir.

Menüden Ayarlara girin. Bağlantılar sekmesinden Wi-Fi‘yi açın. Kablsosuz ağınıza bağlanın. Bağlı olduğunuz ağın ismine dokunup biraz basılı tutun. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır.

 

Ağ yapısını değiştirin seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Gelişmiş seçenekleri göster kutucuğunu işaretleyin. Biraz altında IP Ayarları kutucuğunu Statik olarak değiştirin. Ekranın aşağısına inip DNS kutucuklarını bulun.

DNS1 ve DNS2 kutucuklarına kendi DNS adreslerinizi yazın. Elinizde DNS yoksa aşağıdaki DNSleri kullanabilirsiniz.

DNS1: 198.153.192.1
DNS2: 198.153.194.1

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

DNS adreslerini yazdıktan sonra Kaydet butonu ile değişiklikleri kaydedip çıkın. Ayarların aktifleşmesi için Wi-Fi’yi kapatığ açın. DNS adreslerinizi değişmiş oldunuz. Yeni DNS’leri deneybilirsiniz. Buna rağmen istediğiniz siteye giremiyorsanız yazdığınız DNSlerde engellenmiş olabilir, farklı adresler deneyin.


Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Samsung G900 Galaxy S5 DNS Değiştirme

    1. işlemleri doğru ve sırasıyla yaptığınızdan emin olun. samsunglarda sorun çıkmaz dns konusunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir