Samsung G850 Galaxy Alpha telefonunuzda tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemi kullanarak, telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an akıllı telefon ekranında yer alan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha sonra üzerinde düzenleme yapmak, paylaşmak gibi amaçlarla kullanılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. bir çok farklı şekilde adlandırılan özelliğin kullanımı da oldukça basittir.

Galaxy Alpha, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan Samsung modelleriyle aynıdır.

Samsung G850  modelinde ekran görüntüsü alabilmek için ilgili ekrandayken açma-kapama(kilit) tuşu ile ana ekran(Home) tuşuna birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Açma-Kapama(Kilit) Tuşu + Ana Ekran(Home) Tuşu
samsung-g850-galaxy-alpha-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi doğru şekilde kullanıp, işlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde, ekran fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki akıllı bildirim ekranından uyarı da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisinde bulabilirsiniz.

2 thoughts on “Samsung G850 Galaxy Alpha Ekran Görüntüsü Alma”
    1. Tuşlarınızın sağlıklı çalıştığından eminseniz verilerinizi yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir