Samsung G800HQ Galaxy S5 mini Yazılım Yükleme

Samsung G800HQ Galaxy S5 mini modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal İtalya romudur. Android 4.4.2 sürümüne aittir. Bu işlem sadece G800HQ modeli içindir. Farklı bir Galaxy S5 mini  modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerrin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G800HQJVU1ANG5_G800HQTUR1ANG5_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung g800hq galaxy s5 mini yazılım yükleme


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (G800HQJVU1ANG5_G800HQTUR1ANG5_G800HQJVU1ANG5_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.


Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

Author: Halil Akgül

15 thoughts on “Samsung G800HQ Galaxy S5 mini Yazılım Yükleme

 1. Her işimizi genelde hızlıca siten üzerinden kolayca halledip bir teşekkürü çok görüyoruz. Çokça teşekkürlerimi sunarım saygılar…

 2. Pass dedi..telefon resetlendi..telefonda samsung yazisi takili kaldi..ne yapmali..bikere daha denedim yine ayni

  1. Pass bildirimi aldıysanız işlem başarıyla tamamlanmış demektir. Dolayısıyla telefondaki başka bir sorun ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Başka bir batarya deneyin, işe yaramazsa kesin arıza tespiti için bir teknik servise danışın.

   1. Cevap icin tesekkur ederim. Samsung yazisi hic gitmedi. Pili cikartip 3tus kombinasyonuyla resetledim 4.2.2 acildi..sonra 6.0.1 dogru adim adim guncellemeler geldi yukledim. Taze bi baslangic yaptigimi dusunuyordum ama galeride asiri donmalar.. gps baglanti sorunlari modem sikintisi yine cikiverdi..4.2.2 bidaha yukledim simdi pass yazisi geldi..samsung yazisinda takili kaldik..ikinci fotmati attim samsung yazisindayim hala..acabilirsem 4.2.2 kullanicam yukseltmeyecegim..eger mumkun olabilirse ..batarya yeni..ondan suphelenmedim..

    1. Sürüm düşürme işlemleri bu tarz aksilikler nedeniyle tavsiye edilmez. Başka bir bataryayla da sonuç alamazsanız bir teknik servise başvurmanız gerekebilir.

 3. selam halil abi gecenlerde youtube üzerinden s5mini cihazımda imei calındı kopyalandı demiştim sana imei atılamıycanı söylemiştin sadece tek numarayla servise ayarlat demiştin bi kac kişi daha senin gibi demişti sonunda imei attırtım 80tl ye ama telefonu rootlayıp androit 4.4.2 düşürmüşler cihaz hangi hattı takarsan tak calışıyo artık bilgin olsun imei atılıyomuş g800f modeli orjinal cihaz

  1. Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler ancak bizim kullandığımız Z3X Box ile hala bu model için işlem yapılamıyor. Farklı bir Box kullanmış olabilirler belki.

 4. Telefon açılmıyor şarj kablosunu takınca sadece bir an pil resmi çıkıp kapanıyor sürekli tekrarlanıyor bu pc kablo bağlantısında ve şarjda iken. Odinle yükleme yaptım fakat aynı yeniden başlama devam ediyor. Tavsiyeleriniz var mı?

   1. Sanırım dediğiniz gibi batarya kaynaklı problem. Ancak denemek için zamanım olmadığından sahibine teslim edeceğim.

 5. abim yaptım herşeyi şuan samsung yazısında takılı kaldı lütfen yardım et e postadan cevap yaz abi

 6. sa abi telefonun arkasında g800hq yazıyor download modda g800h yazıyor sadece bu yazılım atsam farkedermi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir