Samsung G800 Galaxy S5 Mini Ekran Görüntüsü Alma

Samsung G800 Galaxy S5 Mini akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı cihazda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, bu görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak, aşağıda anlatacağımız yöntemi doğru uygulayıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, telefonun o an ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha üzerinde düzenleme yapılmasına ya da paylaşılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik, S5 Mini’de dahili olarak yer alır.

S5 Mini‘de ekran görüntüsü alabilmek için, tıpkı diğer Android işletim sistemli Samsung modellerinde olduğu gibi ana ekran ve kilit tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz. 

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ana Ekran Tuşu + Kilit Tuşu

Yöntemi doğru bir şekilde uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranında işleme dair bilgilendirme de alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung G800 Galaxy S5 Mini Ekran Görüntüsü Alma

  1. olmuyor benimkine hareketler ve jestler secenegi var ama ona tıklayınca 1 secenek vaar sebebi ne

    1. Tuşların hepsinin sağlıklı çalıştığından emin olun. Hareketler ve jestler bölümünde ‘Ekranı yakalamak için avuç içinizi kaydırın seçeneği açıksa, elinizi ekrana dik bir şekilde koyup, sağa sola kaydırarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir