Samsung G7102 Galaxy Grand 2 Duos cihazınızı rootlayarak telefonda süper kullanıcı konumuna gelebilirsiniz. Bu konum size telefon yazılımında değişiklik yapma hakkı tanır. Telefona kurulacak olan Supersu uygulaması ile özel izin gerektiren uygulamaları da kontrol edebileceksiniz.

Root ile ilgili detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz. Ayrıca Uninstall ve Link2SD konularını da incelemenizi öneririz. Root işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkarır. Telefondan herhangi bir bilgi silinmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Biz bu rootlama işlemini Android 4.4.2 KitKat yüklü olan Samsung G7102 Galaxy Grand 2 Duos modeli üzerinde denedik. Farklı bir sürüme sahipseniz yazılımsal sorunlar yaşabilirsiniz. Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Kies 3 yoksa lütfen buradan indirip kurun ve mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G7102 Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana Downloading yazısı gelecektir. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

Samsung G7102 Galaxy Grand 2 Duos root yapma

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-ms013g-ms013gxx-smg7102.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini bşlatmak için Start butonuna tıklayın. RES OK! mesajını gördüğünüzde yükleme bitmiş demektir. Telefon kendini yeniden başlatacak ve rootlama işlemini yapacaktır. Setupconnection uyarısında kalırsanız telefon ve bilgisayar bağlantı kuramamış demekti.

Telefon açıldığında menüden Supersu uygulamasını bulup açın. KNOX uyarısı çıkacaktır. KNOX’u devre dışı bırakmak için Tamam/Ok butonuna dokunun. Rootlama işlemi tamamdır.

18 thoughts on “Samsung G7102 Galaxy Grand 2 Duos Root Yapma”
 1. Z3x box üzerinde imei repair yaparken
  Bypass MSL hata (2)
  First reset MSL
  hatasını alıyorum ustalarım.Nedendir.

     1. Diag ayarları tamam DM+Modem+ADB bu olarak ayarladım sıfırla MSL dediğim halde aynı problemle karşılaşıyorum.

      1. sağ tarafta varsa ayrıca DIAG butonuna basıp Diag ayarlarını yapın. buna rağmen sorun çıkarıyorsa yeniden yazılım yükleyip deneyebilirsiniz.

 2. Helal olsun on numara site bütün işimi burdan yapıyorum çok teşekürler ederim bu arada ben mobil tekniseniyim o yüzden bütün dosyalarınızı kullandım bu güne kadar 1 tane dosyanızda problem çıkmadım on numara böyle devam

 3. Tşk.ler çok işime yaradı.Sorunsuz hallettim.Cebin Otomatik Açıla-kapanması için gerekliydi..Kapanma oluyor ama auto açma işlevi hiçbir programla maalesef gerçekleşmiyor..Garantisini devre dışı yaptığıma deydimi bilemiyorum..

 4. elimdeki kore veya çin ne olduğunu bilmediğim cihazda denedim. sorunsuz olarak kurdum. supersu uygulamasına girip knox u devredışı bıraktım. fakat tek eksik samsung usb sürücü kurulu olması gerekiyor aksi halde usb tanımıyor (: teşekkürler… şimdi sıra imei atmaya geldi.

  1. Sürücü ile uğraşmaya gerek yok..Kies 3 ü kurun bilgisayarınıza hem yedeğini almış olursunuz böylece..Hemde sürücüler kurulmuş olur..Win 7 de dediğim işlem ile hiçbir sıkıntı yok..Videoda anlatıldıgı gibi ve yazıda açıklamalar doğrultusunda hiçbir sıkıntı yok..Çok rahat hallettim kendim evde..

  1. Her sürüm için virüs bulaşma ihtimali vardır. Şüpheleniyorsanız telefonu formatlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir