Samsung G7102 Galaxy Grand 2 Duos telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması, ekran kilit deseni-güvenlik kodunu unutma-bloke etme gibi sebeplerden formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ile uygulamalar sileceğinden, mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın ve işlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanmaması için telefonu iyice şarj ederek en az %50 seviyesinde olmasını sağlayın.

Samsung G7102 Galaxy Grand 2 Duos, Android işletim sistemi kullanan bir model ve formatlama işlemi için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunların ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz. Onay sonrası telefon  sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini-güvenlik kodunu bloke etme-unutma, uygulama ya da işletim sistemi hatalarından menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yol olan ‘donanımdan format’ yöntemi… Bunun için telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak, telefonun onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

Bunun için görseldeki gibi ses açma + home + güç tuşlarını kullanarak telefonu açın. Ekranda Samsung yazısı göründüğünde Güç tuşuna basmayı bırakıp diğerlerine basmaya devam edin.

Bu işlem sizi Recovery Mode’a ulaştıracaktır.

Samsung-Grand-2-Duos-g7102

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/Factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onaylayın. Yeni ekran teyit amaçlıdır; ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine kilit tuşuyla onaylayın. Telefon sıfırlama işlemini yaparak ilk ekrana dönüş yapar.

Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini kilit tuşuyla onaylamak cihazın normal olarak yeniden başlamasını sağlar.

Cihazınız yeniden başladıktan sonra kişileştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. İşlem tamamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir