Samsung G7100 Galaxy Grand 2 Format Atma

Samsung G7100 Galaxy Grand 2 telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması, ekran kilit deseni-güvenlik kodunu unutma-bloke etme gibi sebeplerden formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ile uygulamalar sileceğinden, mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın ve işlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanmaması için telefonu iyice şarj ederek en az %50 seviyesinde olmasını sağlayın.

Samsung Galaxy Grand 2, Android işletim sistemi kullanan bir model ve formatlama işlemi için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunların ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz. Onay sonrası telefon  sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini-güvenlik kodunu bloke etme-unutma, uygulama ya da işletim sistemi hatalarından menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yol olan ‘donanımdan format’ yöntemi… Bunun için telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak, telefonun onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.Telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması, ekran kilit deseni-güvenlik kodunu unutma-bloke etme gibi sebeplerden formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ile uygulamalar sileceğinden, mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın ve işlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanmaması için telefonu iyice şarj ederek en az %50 seviyesinde olmasını sağlayın.samsung-g7100-galaxy-grand-2-hard-format-atmaSamsung Galaxy Grand Neo, Android işletim sistemi kullanan bir model ve formatlama işlemi için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunların ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz. Onay sonrası telefon  sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini-güvenlik kodunu bloke etme-unutma, uygulama ya da işletim sistemi hatalarından menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yol olan ‘donanımdan format’ yöntemi… Bunun için telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak, telefonun onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

NOT: Yukarıda anlatılan yöntem Samsung Galaxy Grand 2 modelinin SM-G710, SM-G7100, SM-G7102, SM-G7105 gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

Author: Tayfun Sağır

6 thoughts on “Samsung G7100 Galaxy Grand 2 Format Atma

  1. Kardeş recovery modda reset atıyorum attıktan sonra tekrar açılırken samsung yazısı geliyor kalıyor yardım

  2. kardeş benim telefon galaxy grand 2 aynısı ama kendini sıfırlamıyo hiç bir şekilde tuşlarlada sıfırlamıyor fabrika ayarlarındada giriyorum rebooting geliyor kendini yeniden başlatıyor ve aynı şekilde açılıyor telefon bir bilginiz varsa lütfen yardımcı olun lütfen daha önce kendim 4.4.2 yi attığım için böyle bir oldu varsa bir bilgibiz lütfen söyleyin :(

    1. yüklediğiniz yazılım buna sebep oluyor demektirç farklı bir yazılım bulup yüklemeyi deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.