Samsung G7100 Galaxy Grand 2 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung G7100 Galaxy Grand 2 telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüsünü galeriye kaydederek, daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak gibi amaçlarla kullanmak isterseniz bunu anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan herhangi bir görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesini sağlar ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Galaxy Grand 2, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan Samsung modelleriyle aynıdır. Yapmanız gereken telefonun fiziksel bazı tuşlarını kullanmak.

Ekran görüntüsü almak için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

samsung-g7100-galaxy-grand-2-ekran-goruntusu-alma-Tuş kombinasyonunu başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki akıllı bildirim ekranında da işlemin gerçekleştiği ve görüntünün kaydedildiğine dair bildirim görürsünüz.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

NOT: Yukarıda anlatılan yöntem Samsung Galaxy Grand 2 modelinin SM-G710, SM-G7100, SM-G7102, SM-G7105 gibi tüm ürün kodları için geçerlidir!

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Samsung G7100 Galaxy Grand 2 Ekran Görüntüsü Alma

    1. Ayarlara girip, hareket özelliği oluo olmadığını kontrol edin. Varsa avuçiçinizi ekran üzerinde kaydırarak da alabilirsiniz. Ya da play store’drn uygulama indirmeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir