Samsung G710 Galaxy Grand 2 Yazılım Yükleme

Samsung G710 Galaxy Grand 2 modelinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal Türkiye romudur. Android 4.3 sürümüne aittir.  Bu işlem sadece G710 modeli içindir. Farklı bir Galaxy Grand 2 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G710XXUANB3_G710OJVANB3_TUR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung g710 galaxy grand 2 yazılım yükleme


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (G710XXUANB3_G710OJVANB3_G710XXUANB1_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.


Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

Author: Halil Akgül

23 thoughts on “Samsung G710 Galaxy Grand 2 Yazılım Yükleme

 1. Halil Bey mrb
  Grand2 SM G710 modelde “firmware upgrade encountered an issue please select recovery mode in kies try again” hatası geliyor sürekli…DOWNLOAD moda gecemiyorum. Gecebilsem ODIN de sizin FIRMWARE dosyayı calistiracagim. Öneriniz ne olabilir? Selamlar

  1. MErhaba ekranda “firmware upgrade encountered an issue please select recovery mode in kies try again” yazıyorsa cihaz zaten download modta demektir. Bu şekilde pcye bağlarsanız Odin cihazı görecektir.

   1. Tmm bu sekilde PC ye bagliyorum ODIN görüyor…Start falan yapiyorum bu modu aşamadım.
    AP sekmesine “G710XXUANB3_G710OJVANB3_G710XXUANB1_HOME.tar.md5” dosyasını gösteriyorum. Dogru degil mi?

    1. Removed!!
     Removed!!
     Added!!
     Removed!!
     Added!!
     Removed!!
     Added!!
     Enter CS for MD5..
     Check MD5.. Do not unplug the cable..
     Please wait..
     Checking MD5 finished Sucessfully..
     Leave CS..
     Odin engine v(ID:3.1203)..
     File analysis..
     SetupConnection..
     Initialzation..
     Get PIT for mapping..
     Firmware update start..
     SingleDownload.
     sbl1.mbn
     aboot.mbn
     rpm.mbn
     tz.mbn
     sdi.mbn
     NON-HLOS.bin
     boot.img
     recovery.img
     system.img.ext4
     FAIL! (Write)

     Complete(Write) operation failed.
     All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

     FAIL de kalıyor böyle

     1. Bunun birkaç sebebi olabilir.
      1: işlem esnasında bağlantı kopuyor.(pil bitiyor veya kablo-soket teması kesiliyor olabilir)
      2: Yazılım cihaz ile uyumlu değil.
      3: Cihazda donanımsal sorun olduğu için yazılımı kabul etmiyor.

      1. Abi noldu biliyon mu? DOWNLOAD ekranı geliyodu.
       Ben “TWRP_ms01lte-beta2.tar” diye yanlis bir yazılımı gönderdim sanırım ODIN ile…
       ardından seninkini yolladim
       Ama “firmware upgrade encountered an issue please select recovery mode in kies try again” de takıldı kaldı….

       1. yazılım çöktüğü zaman ekranda bu uyarı çıkar. bu normaldir. Yeniden yazılım yükleyip cihazı çalışır hale getirebilirsiniz. Buradaki yazılımla sorun yaşıyorsanız farklı bir yazılım bulup deneyebilirsiniz. İşlemi yaparken bataryada enerji olduğundan emin olun.

 2. Beyler odinde 2 tik olan yer varya oraya bide eraseyi ekleyin. Sonra failed hatası vermicektir. İşlem bittikten sonra samsung yazisinda kalanlar içinde. Boot menusune girip wipe cace wipe data factory reset yapın telefon açılacaktır. 10 dk bekleyin en az samsung yazisinda biraz kalıyor( sorunuz olursa yazin)

 3. Added!!
  Removed!!
  Added!!
  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  G710XXUANB3_G710OJVANB3_G710XXUANB1_HOME.tar.md5 is valid.
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin v.3 engine (ID:15)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  SingleDownload.
  sbl1.mbn
  NAND Write Start!!
  FAIL! (Auth)

  Complete(Write) operation failed.
  BEN BOYLE BIRSEY DIYOR VE FAAIL DIYOR

  1. LÜTFEN yorumlarınızı Cevapla seçeneğini kullanarak devam ettirin.

   Fail hata demektir, fail yazıyorsa başarısız demektir, yazılım cihazla uyumlu olmayabilir, veya cihazda doananımsal bir sorun olabilir.

   1. ÖZUR DİLERİM KUSURA BAKMAYIN HALİLİ BEY NAPA BILIIM ACILIRKEN AVEA YAZIYOR TLF DA SIKITIN YOK ORJ YAZILIM ATMAK İÇİN DENEMİŞDİM

 4. BENDE BU SOL UST KOSE FAAIL YAZIYOR ATMIS OLABIRIMI YAZILIRIM ORJ CEVIRECEM CUNKI AVEA YAZIYOR BI YARDIMICI OLURMUSUNUZ

 5. benim wifi sorunum var ama bunları yukledikten sonra bu sorun gitmedi ama telefon normal acıldı hiç bişi olmamış gibi ama dowload tamamlandı pass yeşil yazı cıktı acıldı telefon sanki yazılım atılmamış gibi ??????????????

  1. aynı yazılımı yüklediğinizde telefondan bir şey silinmez, wi-fi sorunu yazılımsal olmayabilir. yien de farklı bir yazılım deneybilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir