Samsung G610F Galaxy J7 Prime modeli de normal olmayan yollardan sıfırlandığında Google hesabınızı isteyen cihazlardan bir tanesi. Samsung bu durumda daha önce cihazda kullanmış olduğunuz gmail hesabınızı girmenizi ister. Eğer hesabı hatırlamıyorsanız telefonun kurulum ekranını geçemezsiniz.

Bu ekranı aşmanın çeşitli yoları mevcut ancak bu cihaz Android 7 güncellemesi ile  var olan bu yöntemleri devre dışı bırakmıştır. Bu yüzden biz de cihazın android sürümünü düşürüp Google hesap ekranını atlayacağız.

Bu işlem için cihaza Android 6 sürümüne ait bir rom yükleyeceğiz. Bu rom orijinal Türkiye romudur.  Telefonun garantisini etkilemez. Daha sonra isterseniz tekrar Android 7 sürümüne geçebilirsiniz.

İşleme başlamadan önce bataryanızda yeteri kadar enerji olduğundan emin olun. Şarjınız az ise lütfen telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25‘in üzerine çıkarın.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G610FDDU1AQG2_G610FOJV1AQG2_TUR

3: Reset FRP Application

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın. 3 nolu klasördeki dosyaları telefon hafızasına atın veya bir hafıza kartına atıp hafıza kartını telefona takın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

BL: BL_G610FDDU1AQG2_CL11103419_QB14312553_REV00_user_low_ship.tar.md5
AP: AP_G610FDDU1AQG2_CL11103419_QB14312553_REV00_user_low_ship.tar.md5
CP: CP_G610FDDU1AQF4_CL510755_QB6697927_SIGNED.tar.md5
CSC: CSC_OJV_G610FOJV1AQG2_CL11901849_QB14314492_REV00_user_low_ship.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! Yükleme yarıda kalırsa telefonunuz yazılımsal olarak çöekbilir. İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Telefon açıldığında telefonu bir Wifi ağına bağlayın veya internet paketi mevcut bir sim kartı takın.

Şimdi Google hesabını atlama işlemine geldik. Bu aşamayı bir çok yöntemle bu aşamayı geçebilirsiniz. 

En basit olanı şöyledir:

Telefonda Kablosuz Ağ Ekelem ekranındayken Daha Fazla seçeneğine dokunun. Ağ Ekle’ye dokunup herhengi bir şey yazıp yazdığını şeyi seçin. G (Asist) seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunun . Google uygulaması açılacaktır. Buradan Dosya Yöneticisine ulaşabilirsiniz. 

Dosya Yöneticisne ulaştıktan sonra şuradaki makalenin 11. maddesinden işlemlere devam edebilirsiniz.

19 thoughts on “Samsung G610F Galaxy J7 Prime Reset FRP (Bypass Google Account)”
  1. halil bey g610f frp için verdiğiniz sürüm düşürme dosyaları yükledim fakat cihazı başlatmak için şifrenizi girin diyor bu nedir

    1. Anlatılan işlem Android 7’den Android6’ya düşürme işlemidir, Android 8’den düşürüyorsanız sorun çıkarabilir, telefonu sıfırlayıp tekrar deneybilirsiniz.

  2. hocam vermiş olduğunuz sürümün yani (G610FDDU1AQG2) sürümünün android 7.0 sürümü varmı? yoksa bu seriye daha henüz çıkmadı mı? (hızlı cevap verme şansınız varsa sevinirim hayırlı işler)

  3. halil bey iyi çalışmalar s7 edge var cihaz rootlandı imei atıldı. orjinal roma dönsek şebeke gidermi

      1. teşekkürler.peki biz buna 8,0 romunu yüklesek imei onarımı yapabilirmiyiz tekrardan.bununla ilgili bilginiz mevcutmu

  4. senın dedın kımı yaptım kırmızı yazıyla pass dedı suanda ekranda ( an error has accurred while updating the device sofware use the emergency recovery function in the smart switch pc software yaziyır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir