Samsung G610F Galaxy J7 Prime Android 7 Root Yapma

Android 7 yüklü Samsung J7 Prime G610F modeli telefonu rootlayarak Android işletim sisteminin kök dizinine ulaşabilirsiniz. Bu yetki ile işletim sistemini değiştirebilme hakkı elde edersiniz. Örneğin sistemin kaldırılmasına izin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “Root Nedir?” konusuna bakabilirsiniz.

Samsung G610F modelini rootlamak için auto root dosyası yükleyeceğiz. Bu yükleme cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.  Farklı bir modele sahipseniz işlemi uygulamayın. Cihazınız ciddi yazılımsal zararlar görebilir.

Bu işlem cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek içinde batarya şarj seviyesini %25’in üzerinde tutmaya çalışın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 veya Smart Switch  programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

ÖNEMLİ NOT: İşlemlere başlamadan önce lütfen cihazın OEM kilidini açın. Kilidi açmazsanız işlem başarısız olur. OEM kilidini Geliştirici Seçenekleri‘nden açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader
2:
G610F Android 7 Autoroot

Her iki dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.  Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın veID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz recovery dosyasını () ‘AP’ kısmında seçmelisiniz.
Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır. Telefon yeniden başladığında ekranda kırmızı yazıların olduğu ekranla karşılacaksınız. Lütfen yükleme işlemi bitene kadar bekleyin. İşlem bittiğinde menüye girip SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

NOT: Telefon açıldığında SIFIRLA ekranı ile karşılaşırsanız SIFIRLA butonuna dokunup telefonun sıfırlanmasını sağlayın. Telefon sıfırılanıp açıldığından odin yüklemesini tekrar yapın.


Author: Halil Akgül

15 thoughts on “Samsung G610F Galaxy J7 Prime Android 7 Root Yapma

 1. merhabalar odin3 ile g610f kurulumunu yapmaya çalışıyorum fakat telefon yeniden başlamıyor id:com ın üst kutucuğunda kırmızı yazıyla failed yazıyor telefon j7 prime fakat ben bu işlemi açık cihazda değil daha önce root yapılmış bi cıhazı sıfırladıktan sonra açılmayınca kurtarmak için yapıyorum sorun nedir ne yapmam gerekr yardımcı olurmusunuz

 2. açılışta siyah ekranda kalan arkadaşlar power tuşu ses kısma tusu ve home tusuna basılı tutun cihaz kapandıktan sonra home + ses açma + power basılı tutun açılan ekranda reboot system now yazan yeri power tuşu ile tıklayın ve cihazınızın açılmasını bekleyin

 3. ustam cihazı root dosyasını yüjkledim yeniden başladığında sistem bozuk sıfırla seçeneği çıktı

  1. NOT: Telefon açıldığında SIFIRLA ekranı ile karşılaşırsanız SIFIRLA butonuna dokunup telefonun sıfırlanmasını sağlayın. Telefon sıfırılanıp açıldığından odin yüklemesini tekrar yapın.

 4. root yaptım .herşey normaldisupersu geldi ama telefonu kapatınca tekrar açılmadı.ama ekran sanki açık gibi çok hafif ışık var.
  telefonu dowload moda alabiliyorum.tekrar root işlemini yaptım ama durum değişmedi.sebebi ne olabilir acaba

 5. Merhaba. Telefonum j7 Prime G610F. root’tan sonra Screen mirroing tv’ye bağlanmıyor. Ne yapabilirim?

  1. MErhaba, konu hakkında bilgim yok maalesef. cihazı sıfırlayıp deneybilirsiniz. sıfırlamayala düzelmezse yeniden yazılım yüklemeniz gerekebilir.

 6. SELAMÜN ALEYKÜM HALİL ABE G610F KİLİT DONMA SÜPER SU SONRASI ÇÖZÜMÜ BİLGİN VARMI ACABA

 7. rootan sonra içinde supersu gözükmeyen root varmış o sizde var mı onda desen kilidi ekranında donmada olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir