Samsung G570F Galaxy J5 Prime Reset FRP (Bypass Google Account)

Normal olmayan yollardan sıfırlandığında kurulum aşamasında sizden Google hesabı isteyen bir diğer model de Samsung G570F Galaxy J5 Prime modelidir. Normal olmayan yollar denilen sıfırlama yöntemi tuş formatı dediğimiz Recovery Mod sıfırlamasıdır. Telefonu  ayarlardan değil de bu yöntem ile formatlarsanız açılışta kullanmış olduğunuz gmail hesabı ile giriş yapmalısınız.

Google hesabınızı giremezseniz telefonu kullanamazsınız. Bu durumda bu aşamayı geçmek için bazı işlemler gerçekleştirmeniz lazım. Herhangi bir teknik servise götürürseniz bu işlemi ücretli olarak yapacaklardır ancak anlatacağımız işlemi siz kendiniz de uygulayabilirsiniz.

Google hesabı ekranını aşmak için cihaza farklı bir yazılım yükleyip G Asist seçeneğini aktifleştireceğiz. Bu seçenek ile Dosya yöneticisine ulaşıp cihaza iki adet uygulama kurmanız gerekecek. Böylece menüye erişip şurada anlatılan işlemleri uygulayıp google hesabı kilidini atlayabileceğiz  Anlatcağımız işlem sadece G570F modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz bu işlemi yapmayınız.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G570FXXU1AQH4_CL12093483_QB14648043

3: Reset FRP Application

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın. 3 nolu klasördeki dosyaları telefon hafızasına atın veya bir hafıza kartına atıp hafıza kartını telefona takın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.


BL: BL_G570FXXU1AQH4_CL12093483_QB14648043_REV00_user_low_ship.tar.md5
AP: AP_G570FXXU1AQH4_CL12093483_QB14648043_REV00_user_low_ship.tar.md5
CP: CP_G570FXXU1AQH2_CL12093483_QB14648043_REV00_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_OJV_G570FOJV1AQH2_CL12093483_QB14648043_REV00_user_low_ship.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! Yükleme yarıda kalırsa telefonunuz yazılımsal olarak çöekbilir. İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Telefon açıldığında telefonu bir Wifi ağına bağlayın veya internet paketi mevcut bir sim kartı takın.

Şimdi Google hesabını atlama işlemine geldik. Bu aşamayı bir çok yöntemle bu aşamayı geçebilirsiniz. 

En basit olanı şöyledir:

Telefonda Kablosuz Ağ Ekelem ekranındayken Daha Fazla seçeneğine dokunun. Ağ Ekle’ye dokunup herhengi bir şey yazıp yazdığını şeyi seçin. G (Asist) seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunun . Google uygulaması açılacaktır. Buradan Dosya Yöneticisine ulaşabilirsiniz. 

Dosya Yöneticisne ulaştıktan sonra şuradaki makalenin 11. maddesinden işlemlere devam edebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung G570F Galaxy J5 Prime Reset FRP (Bypass Google Account)

    1. Merhaba, şimdiye kadar öyle bir sorunla karşılşmadık. Zaten bu cihazların 8GB olanı yok. Cihazın kafası karışmış olabilir. Güncel romu yüklerseniz sorun düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir