Samsung G532F Galaxy Grand Prime + Yazılım Yükleme

Samsung G532F Galaxy Grand Prime + modeli için yayınlanmış en son sürüm Android 6.0.1’dir.  Planlanmış başka güncellemesi de bulunmamaktadır. G532F modeli Grand Prime Plus modeli telefonunuz güncel değilse veya telefonda yazılımsal sorunlarla karşılaşıyorsanız anlatacağımız yazılım yükleme işlemini yaparak sorunları çözebilir ve telefonu güncelleyebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki kişisel bilgi ve verileri silebilir. Başlamadan önce lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın.  Yükleme esnasında bağlantının kesilmemesi için bataryada yeteri kadar şarj olduğundan emin olun. Batarya şarj seviyesini %25’in üzerinde tutmanızı öneririz. Burada anlatılan işlem sadece G532F modeli içindir. Farklı bir Grand Prime modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: SM-G532F_1_20170721075639_oyeps0iv4x_fac

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.


Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde olduğu gibi dosya seçimlerini yapınız.

BL: BL_G532FXWU1AQG5_CL11901177_QB14314032_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
AP: AP_G532FXWU1AQG5_CL11901177_QB14314032_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
CP: CP_G532FXXU1AQG5_CL11901177_QB14314032_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
CSC: CSC_OJV_G532FOJV1AQG5_CL11901177_QB14314032_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin.

 

Author: Halil Akgül

26 thoughts on “Samsung G532F Galaxy Grand Prime + Yazılım Yükleme

 1. merhaba, telefonda factory reset yaptık ancak açılışta ” Cihazınızı varsayılan fabrika ayarlarına sısfırlamak için izinsiz girişimde bulunuldu.” diye bir hata verdi. sizin verdiğiniz dosyalar ile sorunsuz yükleme yaptım ama yine aynı uyarıyı veriyor. ne yapabiliriz ?

  1. Merhaba. Telefonunuz rootlanmış, rooting işleminin kaldırılması gerekiyor. Siz yapmadıysanız ya da nasıl yapıldığını bilmiyorsanız root kaldırma işlemi araştırmalısınız. Biliyorsanız, root yapıldığı yöntemle, tam tersi şekilde kaldırılmalıdır.

 2. Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1) hata verdi

  model G532F

 3. elinize sağlık, denedim gayet de güzel kuruldu herhangi bir sorun çıkartmadan. Hatta IMEI bile silinmedi, kısaca kafasında soru işareti olan arkadaşlar düşünmeden yükleyebilir. IMEI silinmiyor.

 4. merhaba ben stock rom yükledigimde knox virüs yazılımını açamıyorum guveli klasör açılmiyor yetkisiz yazılım diyor ama sammobile sitesinden indirdim yazılımı bi de ondan önce bi siteden root kurmaya çalıştım gizli root felan diyordu o yüzden olabilir mi ama sonrasında stock romu kurdum ama yazılım yetkisiz hatası alıyorum ne yapmam gerek ?

  1. İhtimal var tabi. Bir teknik servise gösterirseniz size kesin arıza tespitini yapacaklardır.

 5. Tayfun bey merhaba. telefonuma yükleme yaptıktan sonra program sonunda All threads completed. (succeed 1 / failed 0)
  Removed!!
  şeklinde bitti. telefon tekrar açıldığında installing system update yazısında bir süre kaliyor ve hiç bir şey yüklemeden sürekli telefon açılıp kapatılıyor. sebebi nedendir. kolay gelsin. telefon modeli g532f.

  1. Uğur merhaba. Eğer yazılım yükleme işlemini doğru yaptığınızdan eminseniz donanımsal bir sorun olabilir. Başka yazılım dosyaları da deneyebilirsiniz. Mümkünse son sürüm kullanın.

 6. rom yüklerken bağlantı koptu telefon dowlad modu dahil him açılmıyor ne yapmam lazım

  1. Kapsamlı bir teknik servise uğrayın ve durumu anlatın. Belki box yardımıyla ayağa kaldırılabilir.

 7. Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  hatasını verdi :S

   1. evet G532F modelidir. bu işlemi yapma nedenim TElefon hafızası 8gb ama kullanılan alan 7,95 gb ve telefonda hiçbir uygulama yüklü değil :( ama başaramadım. sanırım yeni bir telefon almam lazım :(

 8. merhaba romu yukledim ama videodaki romla yuklediğim başka çıktı neden acaba ve rom dili ingilizce?? tr gelmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir